Pénz a kicsiknek

2013. augusztus 8., csütörtök, Család

Minden korábbinál több zsebpénzt kapnak a gyerekek Német­országban egy kedden bemutatott felmérés szerint. A 6 és 13 év közötti korosztály tagjai átlagosan 27,56 euró (kb. 125 lej) zsebpénzt kapnak havonta, ami minden korábbinál több. Minél nagyobb a gyerek, annál több zsebpénzt kap, a 6–9 éves korosztályban fejenként átlagosan 19,47 euró jár, míg a 10–13 évesek körében 34,47 euró.

A német gyerekek „bevétele” nem csak a havi zsebpénzből áll. Szinte minden ünnepen pénzt kapnak ajándékba, születésnapra például átlagosan 61 eurót, karácsonyra pedig 79 eurót. Majdnem minden második akkor is kap egy kis pénzt, ha jó jegyet visz haza, és 23 százalékuk akkor is, amikor besegít a háztartási munkába. A pénzt elsősorban édességre, magazinokra, képregényekre és gyorséttermi enni- és innivalóra költik.
A német gyerekekre jellemző, hogy nem könyv nélkül nőnek fel, 81 százalékuk hetente legalább egyszer olvas könyvet. Ezen belül 10 százalék a digitális könyvolvasót használók aránya. Az internetet a nagyobb gyerekek szinte kivétel nélkül használják, és a kisebbek többsége is internetezik. A felhasználók 30 százaléka elsősorban az iskolai feladatok megoldásához gyűjt anyagokat, 13 százalék pedig mindenekelőtt oktatási célú programokat, alkalmazásokat használ.
Saját személyi számítógéppel a 6 és 13 éves kor közötti német gyerekek 26 százaléka rendelkezik. Mobiltelefonja vagy okostelefonja 49 százalékuknak van. (MTI)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2013-08-08: Család - :

Gyermekeink

Balázs, Sepsiszentgyörgy. Albert Levente felvétele
2013-08-08: Család - :

Iskolakötelezettségi reformot

Az iskolakötelezettség szabályainak átalakítására tesz javaslatot a 2013-as osztrák integrációs jelentés, amelyet kedden ismertettek Bécsben.