Tízezer lejes adományt nyújtott át tegnap a Bock & Partner cégcsoporthoz tartozó sepsiszentgyörgyi TTC nadrággyár termelési igazgatója, Ema Alexa a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola igazgatójának, Gábor Rezsőnek, amivel az iskola mellett működő EVITA Alternatív Oktatásért Egyesület tevékenységét kívánják támogatni.
Az Esztelneken, Sepsiszentgyörgyön és Baróton négy gyárat működtető cégcsoport válság utáni stabilitása lehetővé teszi, hogy a korábbinál nagyobb mértékben nyissanak a környezet, a közvetlen közösség és az alkalmazottak felé, a jelenlegi adomány is az utóbbi időben megvalósuló támogató programok része – tájékoztatott a TTC képviselője. A sepsiszentgyörgyi gyártelepen az alkalmazottak átlagéletkora 28–29 év, a kétszázharminc munkavállaló mellett hatvanan gyermeknevelési szabadságon vannak, aki egy év után visszatér, lehetősége van négy-, illetve hatórás munkaprogrammal dolgozni – közölte a termelési igazgató, hangsúlyozva, akik náluk dolgoznak, érezniük kell, hogy törődnek velük, ebbe illik bele az is, hogy idén első alkalommal a cégcsoport nyári táborozást finanszírozott az alkalmazottak gyermekeinek, július végén és augusztus elején nyolcvannégy gyermek üdült Ojtozban, a programokat a kézdivásárhelyi Bóbita Egyesület szervezte.
A Gábor Áron Szakközépiskolát, illetve az általa szervezett iskolán kívüli tevékenységeket nem először segíti a nadrággyár, a tízezer lejes adománnyal a civil programokhoz kívánnak hozzájárulni. Gábor Rezső iskolaigazgató elmondta, az iskola kezelésében lévő katrosai szabadidőközpont jelenleg is több, mint táborhely, ellenben a jövőben olyan létesítménnyé szeretnék bővíteni, ahol májustól októberig tematikus találkozókat, tanácskozásokat, nevelő és szórakoztató programokat lehet szervezni, s mely nyitott mindenki számára, használhatja egész Háromszék. A meglévő házak mellé multifunkcionális termet, korszerű mosdókat, illemhelyeket kívánnak építeni, aminek a terve 60 ezer lejbe kerül, ezt a kézdivásárhelyi önkormányzat hozzájárulásából és az iskola saját bevételeiből fedezik, a hiányzó 3–4000 lejt a nadrággyári adományból pótolják. A megvalósítás finanszírozását a megyei önkormányzattól és uniós forrásokból remélik.