Tegnap a déli órákban egy Hollandiából szabadságra hazatért 27 éves férfi a kézdivásárhelyi Millennium park mögött, a Vadrózsák utca egyik tömbházának lépcsőházában késsel szíven szúrta a lakásból menekülni próbáló, 80 éves nagymamáját. 54 éves édesanyját több késszúrással súlyosan megsebesítette.
A nőt hát-, láb- és fejszúrással előbb a kézdivásárhelyi, majd a brassói megyei kórházba szállították. A szomszédok szerint a veszekedés már szombaton elkezdődött. A szomszédban lakók a sikoltozásra és segélykiáltásra azonnal hívták a 112-es sürgősségi számot. Néhány perc múlva rendőrök és tűzoltók érkeztek a tömbház elé. A tettes késsel a kezében kiállt a konyhaablakba, és azzal fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz, leugrik a negyedikről. Mire a megyei rendőrség különleges osztaga is megérkezett a helyszínre, egy rendőrnek sikerült behatolnia a lakásba, ártalmatlanná tették és megbilincselték a férfit, majd a megyei rendőrség fogdájába kísérték. A kivizsgálást ügyész irányításával folytatják. (Iochom)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.