Az országos útügyi hatóság Háromszéket is lefedő brassói regionális igazgatósága idei beruházási tervébe besorolta a rétyi útkereszteződés rendezését.
A Brassó–Kézdivásárhely és Sepsiszentgyörgy–Kovászna közötti 11-es és 13E jelzésű országút metszésében már 2004-ben körforgalmat szeretett volna kialakíttatni a megyeháza. A megyei rendőr-főkapitányság is többször szorgalmazta a megoldást. Kovács Ödön megyemenedzser lapunknak elmondta: úgy érzi, idén megvalósulhat a körforgalom, az országos útügyi igazgatóság már megrendelte a tervet. Hétfőn találkozik a tervezővel, hogy a megyeháza óhaját tolmácsolja. Nagy kört szeretnének, hogy a teherautók jól elférjenek, és van elég hely a kialakításhoz. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.