AutonómiatervezetMárciusban közvita

2014. február 13., csütörtök, Közélet

Az RMDSZ szakértői dolgoznak a székelyföldi autonómiatervezeten, s remélhetőleg március elejére elkészül az a változat, amelyet közvitára bocsátanak – nyilatkozta a Háromszéknek a szövetség politikai alelnöke, Borbély László tegnap Sepsiszentgyörgyön. Az európai parlamenti választásokat illetően elmondta: „komoly partnerekkel tárgyalnak, komolytalanokkal nem”, de mindenképpen RMDSZ-lista születik.
 

A sepsiszentgyörgyi Berde Áron Szakközépiskola sporttermének avatójára érkezett politikus lapunk érdeklődésére kifejtette, egész csapat dolgozik az autonómiatervezeten, nem gondolták, ennyire nehéz lesz a munka. Nemcsak azokat a dokumentumokat olvasták át, amelyek megjelentek az évek során, hanem a dél-tiroli modellt és másokat is. A kidolgozandó tervezetet szeretnék közvitára bocsátani, remélhetőleg március elején. Fontosnak tartják, hogy a magyar közösség által konszenzusos alapon elfogadott törvénytervezet legyen, éppen ezért tárgyaltak a Magyar Polgári Párt (MPP) képviselőivel, kétszer is találkoztak. Megígérték, hogy a szöveget tanulmányozásra ugyanúgy másoknak is átadják. Végül közvita után a törvénytervezetet benyújtják a parlamentbe.
A közelgő EP-választások előkészületeiről az alelnök elmondta, mindenkivel tárgyaltak, aki „komoly tárgyalópartner”. Bízik abban, hogy meg tudnak egyezni, RMDSZ-lista lesz, és olyan politikusok kerülnek rá, akik méltóképpen tudják képviselni az erdélyi magyarságot. Hangoztatta, azokkal nem tudnak tárgyalni, akik komolytalanok, konkrétan meg is ne­vezte az Erdélyi Magyar Néppártot (EMNP). Egyszerűen nem tudjuk, hogy mit akarnak – mondta, hozzáfűzve: Tőkés László három napja azt nyilatkozta, hogy EMNP-listán indul, egy napra rá cáfolta. Végül leszögezte: egészen biztos RMDSZ-lista készül, a lajstrom „nemzeti válogatott” lesz, be kell jutni az EP-be, ott kell lenni Brüsszelben.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 733
szavazógép
2014-02-13: Közélet - :

Helyi határozatokat az autonómiáért

Autonómiapárti határozatok elfogadására kérte fel a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) Székelyföld településeit tegnap közzétett nyílt levelében.
2014-02-13: Közélet - :

A koalíció végnapjai?

Liviu Dragnea, a Szociál­de­mokrata Párt (SZDP) ügyvezető elnöke már nem bízik annyira benne, hogy a Szociál-Liberális Szövetségben (SZLSZ) konszenzusra tudnak még jutni a kor­mány átszervezését illetően, és rá­mutatott, nagyon meglepte, hogy a Nemzeti Liberális Párt (NLP) elutasította Victor Pontának a kormány átalakítására vonatkozó javaslatát.