A kézdivásárhelyi Szigyártó Szőcs Emese húsvéti ajándékkal lepte meg tegnap a Molnár Józsiás-iskola kézdioroszfalvi alsó tagozatos egységét látogató roma iskolásokat, akiknek hímestojást, kalácsot, füzeteket, írószert, kölnivizet és óvodáskorú Kincső unokája által készített húsvéti köszöntőket vitt.
Habár szünidőben járunk, a beiratkozott roma gyermekek fele megjelent az iskolában, és örömmel fogadta a magánadományt. Szigyártó Szőcs Emese elmondta: fontos számára a roma gyermekek nevelése, hogy minél többen látogassák rendszeresen az iskolát, mert csak a tanulás segítheti az előbbrelépést abból a környezetből, amelybe beleszülettek. Azt is közölte, annyi ajándékot vitt, hogy az otthoni testvéreknek is jusson belőle. (iochom)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.