A Szent György Napok előkészületei miatt korlátozzák az autóforgalmat a belvárosban. Kedden 10 órától lezárják a forgalmat az 1918. December 1. út Sugás vendéglő és Nicolae Bălcescu utca közötti szakaszán, a Gróf Mikó Imre utcában és a Szabadság téren, a Szent György-szobor és a katolikus templom között.
Szerdán 8 órától lezárják a forgalmat a Gábor Áron utcának a Váradi József utca és a Bod Péter Megyei Könyvtár közötti szakaszán, 12 órától a Kós Károly utca Kriza János és Gyár utca közti szakaszán, valamint a Kossuth Lajos utca Bodok Szálló előtti szakaszán. A fenti forgalomkorlátozásokat május 5-én 12 órától oldják fel. A városháza kéri a gépkocsivezetőket, hogy április 29. és május 5. között fokozottan figyeljék a forgalomirányító táblákat. Április 29. és május 5. között az útlezárások miatt a megszokott módon változik az autóbuszok útvonala: ideiglenesen megszűnik a Fejlesztési Bank, az Erzsébet park és a művészeti líceum előtti megálló, a központban a törvényszék mellett ideiglenes megálló létesül. A fenti időszakban a taximegállókat áthelyezik az 1918. December 1. utca Nicolae Bălcescu és a Fejlesztési Bank közti szakaszára, valamint az unitárius templom előtti útkereszteződés oldalsávjaira. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.