A május elsejei szabadnap okán idén négynaposra bÅ‘vült a Szent György Napok pezsgÅ‘, vásáros hétvégéje, a Székely Nemzeti Múzeum kertjében is már tegnap megnyÃlt a kultúrkert, és várja vendégeit a borudvar.
Az elÅ‘zÅ‘ évekhez képest némi változás történt: a borudvart a múzeumÅ‘ri lakás mellÅ‘l leköltöztették a főépület mögötti udvarba, a szÃnpad viszont felkerült a teraszra. Ennek nem nagyon örült a törzsközönség, hiszen a korábbi elhelyezésében amfiteátrumszerűen a marton foglaltak helyet az érdeklÅ‘dÅ‘k, inkább az oldal nyáriszÃnház-szerű kiképzésére számÃtottak volna a muzsikakedvelÅ‘k.
A kultúrkertben ezúttal is a néptáncé, népzenéé a nappal s a dzsesszé az este. A borudvarban különbözÅ‘ magyarországi és erdélyi borvidékek termékeit lehet kóstolgatni. A kultúrkertet és borudvart tegnap délben nyitotta meg Czimbalmos Kozma Csaba városgondnok, aki a városháza és a polgármester nevében köszöntött mindenkit, jó idÅ‘t és jókedvet kÃvánt. Ugyanakkor és ugyanott nyitotta meg a kézművesvásárt Veress Ferenc és Kalamár György, a Háromszéki NépÂművészeti és Kézműves Egyesület elnöke, illetve alelnöke. Végül Sibisanu Emil, a Sport- és Borbarátok Egyesületének sepsiszentgyörgyi származású elnöke örömét fejezte ki, hogy ismét sikerült megszervezni a miniborfesztivált, s bemutatta a részt vevÅ‘ bortermelÅ‘ket.