Beiktatták az új szlovák államfőt

2014. június 16., hétfő, Közélet

A szlovák törvényhozás pozsonyi Vigadóban tartott ünnepi ülésén tegnap beiktatták hivatalába Szlovákia új köztársasági elnökét, Andrej Kiskát. Az új államfő beszédében – a hagyománnyal ellentétben – egy szóval sem tett említést az országban élő nemzetiségekről és helyzetükről, valamint a szomszédságpolitikáról sem.
 

  • Andrej Kiska leteszi a hivatali esküt
    Andrej Kiska leteszi a hivatali esküt

A márciusban államfővé választott Kiska az ország legfőbb közjogi méltóságai, a kormány és a többi díszvendég jelenlétében az alkotmánybíróság elnöke előtt az alkotmányra tette le esküjét. Az ünnepélyes eskütétel után és a himnusz elhangzását követően az új államfő elmondta első beszédét. Kiska emlékeztetett, hogy személyében Szlovákiának először lesz független köztársasági elnöke, olyan, aki nem a kormányerők vagy az ellenzék jelöltjeként került az elnöki székbe. Azt ígérte, hogy együttműködésre fog törekedni a kormányzattal minden olyan ügyben, amely az ország lakosainak javát szolgálja. Kiska beszédében burkolt kritikával illette Robert Fico kormányát, mondván, nem érzi úgy, hogy a lakosság többsége úgy gondolná, jó úton halad az ország. Hangsúlyozta: olyan államfő kíván lenni, aki az állampolgárok nevében mindig az illetékeseknek feltett kérdések sorával áll majd elő, amikor arra szükség lesz.
Andrej Kiska lesz az első szlovák államfő, akinek – az eddigi gyakorlattal ellentétben – első külföldi útja nem Csehországba, hanem Budapestre vezet. Ennek az az oka, hogy Kiska ma részt vesz a visegrádi négyek és Né­metország elnökeinek budapesti találkozóján.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 597
szavazógép
2014-06-16: Közélet - :

Kitüntették Németh Miklós volt kormányfőt

A magas rangú német Point Alpha-díjjal tüntették ki tegnap Németh Miklós volt miniszterelnököt az európai és a német egység érdekében kifejtett munkájáért. A díjat a Hessen tartománybeli Point Alpha nevű korábbi amerikai katonai támaszponton kialakított emlékhelyen adták át a volt kormányfőnek.
 
2014-06-16: Sport - :

Ma döntőzik a Sepsi FC (Teremlabdarúgás, Román Kupa)

A 2013–2014-es futsal­idény utolsó mérkőzését rendezik meg ma Maros­vásárhelyen, ahol a Román Kupa fináléjában a címvédő City’US az első döntőjét játszó Sepsi FC-vel talál­kozik.