A mezőnyhajrá ismét német szakaszsikert hozott a Tour de France-on, de ezúttal nem a háromszor első Marcel Kittel, hanem Andre Greipel nyert.
A Lotto versenyzője a sprintbefutóban a norvég Alexander Kristoffot és a francia Samuel Dumoulint megelőzve bizonyult a leggyorsabbnak a hatodik szakaszon. Az összetett élcsoportjában nem történt változás: továbbra is az olasz Vincenzo Nibali vezet a dán Jakob Fuglsang és a szlovák Peter Sagan előtt. A Sky csapatát üldözi a balszerencse, ugyanis a címvédő brit Chris Froome kiszállása után a kapitánnyá előlépő ausztrál Richie Porte legfőbb segítője, a spanyol Xabier Zandio adta fel csütörtökön a viadalt, egy bukást követően nem tudta folytatni a versenyt.
Az eredmények: * 6. szakasz (Arras–Reims, 194 km): 1. Andre Greipel (német, Lotto) 4:11:39 óra, 2. Alexander Kristoff (norvég, Katyusa) azonos idővel, 3. Samuel Dumoulin (francia, AG2R) azonos idővel v az összetett élcsoportja: 1. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) 24:38:25 óra, 2. Jakob Fuglsang (dán, Asztana) 2 mp hátrány, 3. Peter Sagan (szlovák, Cannondale) 44 mp hátrány.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.