Az izraeli hadsereg készen áll a szárazföldi bevetésre a Gázai övezet ellen, csak a politikai döntésre vár – közölte tegnap az izraeli hadvezetés. A vezérkar szerint a hadművelet kiterjesztése nagyban segítené „a terror infrastruktúrájának” felszámolását az övezetben. A gázai határnál készen állnak az erők, a tisztek szerint a következő két napban sor kerülhet az övezetbe való behatolásra.
Beni Gánc vezérkari főnök szerint a gázai fegyveres szélsőségesek rakétáinak ezrei sérültek meg az elmúlt napok légicsapásai következtében az övezetben, több százzal pedig hiába próbálkoztak, nem tudták kilőni. Ganc elmondta: jelenleg a légierő bevetésén van a hangsúly, miközben a hadsereg a hadműveletek kiterjesztésére készül, de ez politikai döntés kérdése.
Tegnap egyébként folytatódtak az izraeli légi bevetések. A palesztinok beszámolói szerint legutóbb három lakóházat támadtak, ahol meghalt egy 65 év körüli férfi, egy társa pedig súlyosan megsebesült. A negyedik napja tartó hadművelet palesztin áldozatainak száma már meghaladta a százat. Az egyiptomi biztonsági erők közben megakadályozták húsz Grad típusú rakéta Sínai-félszigetre csempészését. Az El-Haram újság jelentése szerint a palesztinok azt tervezték, hogy a félszigetről fogják Izraelt lőni. Ugyanakkor Izraelt is folyamatosan lövik az övezetből, s mint eddig is, a Hamász és az Iszlám Dzsihád vállalta magára a rakétatámadásokat, amelyek Béer Sevát, Asdódot, Netivotot és Ofakimot vették célba.
Tegnap reggel óta több mint száz rakétát indítottak útnak a Gázai övezetből. Hármat Tel-Aviv fölött fogtak el a Vaskupola védelmi rendszer ellenrakétái. Ismét volt légiriadó Tel-Avivban és a Ben Gurion reptéren is megszólalt a légvédelmi figyelmeztetés. Izraelben a vallási hatóságok megtiltották az imádkozást a rakéták veszélyeztette területek azon zsinagógáiban, ahol nincs óvóhely. Az izraeli rádió üzemeltetni fogja a háborúban szokásos, ún. „néma rádiókat” a szombat idején. Az adók ilyenkor működnek, de műsort nem sugároznak, hanem csak veszély esetén szólalnak meg, az óvóhelyekre szólító figyelmeztetéseket és sürgős polgári védelmi közleményeket leadva.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.