Háromszékiek a SzínHáromságon

2014. augusztus 5., kedd, Közélet

Az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet (ODFIE) az elmúlt hétvégén szervezte meg a Maros megyei Szentháromságon a XVIII. ODFIE Színjátszótalálkozót, melynek idén a SzínHáromság nevet adták.

A Magyar Unitárius Egyház ifjúsági szervezetének közművelődési csúcsrendezvényére 14 színjátszócsoport nevezett be, Háromszéket Vargyas, Felsőrákos és Bölön képviselte. És bár a díjkiosztáson egyik erdővidéki település csapata sem állhatott dobogóra, a zsűri két kontraszt-díját és egyéni különdíját elhozták a háromszékiek: a legjobb mesélőnek a vargyasi Ilkei Klementina Imelda bizonyult, a két kontraszt-díjat pedig a felsőrákosi Pál Roland és Réz Edina érdemelte ki.      (vop)                 
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mit gondol a magyarországi választások eredményéről?








eredmények
szavazatok száma 842
szavazógép
2014-08-05: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Gazdára váró tömbházlakások

Módosította az elmúlt napokban a kormány a vonatkozó jogszabályt, így részletre is megvásárolhatók az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített tömbházlakások. Az ingatlanok bérlői állam által garantált banki kölcsön révén vagy 15 százalékos önrész felmutatásával részletekben is törleszthetik a lakások árát. Sepsi­szent­györgyön 159 hasonló ingatlant értékesíthet az önkormányzat.
2014-08-05: Közélet - :

Meggyulladt hulladéktároló

Vélhetően cigaretta okozott tüzet tegnap Sepsi­szentgyörgyön, a Váradi József utcából kevéssel dél előtt értesítették az esetről a készenléti felügyelőség szak­embereit.