Hiánypótló, igényes kötettel gyarapodott a Háromszék értékeit nagyközönség elé táró kiadványok sora, a Dombi Szilvia Helga, Gaál Zsuzsanna és Majos Andrea Aranka többéves munkáját sűrítő természetkalendáriummal tegnap délután ismerkedhettek érdeklődők, természetbarátok Sepsiszentgyörgyön a Székely Nemzeti Múzeumban.
Nem is annyira bemutatni, inkább olvasni és használni kell a sok szabadban eltöltött óra eredményeként létrejött, a térség természeti kincseit, élővilágát bemutató, gondosan szerkesztett kötetet – hívta fel a népes hallgatóság figyelmét Szabó D. Zoltán biológus. Háromszék természetkalendáriuma nem íróasztal mellett született mű, a szerzők megannyi terepmunka mellett mégis olyan olvasmányos tájékoztatót adnak az olvasó kezébe, ami kötetüket a polcról bármikor levehetők kategóriájába illeszti – értékelte a mű lektora. Rámutatott, manapság ritka az ilyen jellegű könyv Erdélyben, hasonló természetkalendárium, ifj. Xántus János munkája, több évvel korábban jelent meg.
A fiatal szerzők törekedtek arra, hogy ne rendszertani kategóriák köré épüljön könyvük anyaga, hanem kalendárium formában élővé, túrák során pedig követhetővé alakuljon a természet változása. A nagyközönség számára készült ismeretterjesztő célja térségünk élővilágának népszerűsítése, ugyanakkor igényes számbavétele környezeti értékeinknek – hónapról hónapra mutatja be a természet kincseit, az éppen aktuális ünnepekre és a környezetvédelmi világnapokra egyaránt összpontosítva. Sepsiszéki Nagy Balázs míves kötetnek minősítette a kiadványt, melynek közérthető leírásaihoz közel húsz, Háromszéken élő és alkotó fotós is hozzájárult értékőrző fényképeivel. A kalendáriumhoz társuló, megyénk növény- és állatvilágát szemléltető kiállítást a következő időszakban vándortárlatként mutatják be a háromszéki diákoknak.