Az Erdélyi Magyar Néppárt baróti listáján mandátumot szerzett Kencse Sándor függetlenként folytatja tevékenységét. A bibarcfalvi tanácstag kilépését az EMNP-ből Lázár-Kiss Barna András polgármester jelentette be a tegnap tartott rendkívüli tanácsülésen. Az immár független önkormányzati képviselő döntésének okairól érdemben nem nyilatkozott, mivel kampányban levő volt társainak nem akar ártani.
A tanácsülést követően újságírói kérdésre Kencse elmondta: a párt helyi és megyei vezetőségének próbálta jelezni, hogy nem az általa jónak vélt irányba haladnak a dolgok, de felvetéseit nem vették elég komolyan, ezért a függetlenné váláson kívül más kiutat nem látott. Felvetődött benne, hogy visszaadja mandátumát, de mivel két esztendővel ezelőtt sokat dolgozott a pártért, s a szavazatvonzásban nagy része volt, úgy érezte, ezzel nem tartozik. „Úgy érzem, elég jól dolgoztam a pártnak, megérdemlem tehát, hogy megtartsam tanácstagi tisztségemet. Amíg erőm engedi, továbbra is a bibarcfalviak és az önrendelkezés megvalósítása érdekében akarok tevékenykedni” – nyilatkozta Kencse.
Szép Béla baróti EMNP-elnököt meglepte Kencse lépése: ő is csak a tanácsülésen értesült a széki elnök döntéséről. Mint mondotta, egész biztos, a legjobb családokban is vannak gondok, de azokat megfelelő megközelítés mellett, higgadtan és bölcsen tárgyalva mindig meg lehet oldani – ekképpen kellett volna cselekednie Kencsének is.
A tanácstag kilépésével megszűnt az EMNP-frakció is a baróti tanácsban. Nagy István MPP-s önkormányzati képviselő a tanácsülésen felajánlotta a néppártiaknak, hogy csatlakozzanak az MPP csoportjához, hiszen ketten amúgy sem alkothatnak frakciót. Szép Béla a felajánlás kapcsán lapunknak azt mondta: most kampány van, nincs itt az ideje, hogy ilyen kérdésről egyáltalán tárgyaljanak.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.