Hogy mik vannak

2015. január 5., hétfő, Sport

Csodálkozást kifejező szavakkal folytatjuk sportvilági körsétánkat.
* A norvégiai Bjerkreimban huszonnyolc ország képviselői vettek részt a birkanyíró világbajnokságon, amelyen a birkanyírók 2700 juhot szabadítottak meg gyapjától, hogy eldöntsék, melyikük a legjobb ebben a szakmában. Amit tudni érdemes: nyírógéppel 20 és 40 másodperc közötti idő kell az állat megnyírásához, ollóval pedig mintegy két perc... A címvédő az új-zélandi Joanne Kumeroa volt. A győztesről nem érkezett hír.

* Az Amszterdamban megrendezett Póznatánc Európa-bajnokságon tíz európai ország – Albániától el egészen Spanyol­országig – táncosai vettek részt, de nem erotikus öltözetekben, hanem sportdresszben, akárcsak az olimpiai tornászok. A győztes egy harminchat éves spanyol donna lett. A versenyzők remélik, hogy sportáguk egy napon olimpiai szám lesz... Mi tagadás, van némi elmozdulás a szenzációs olimpiai versenyszámok irányában.
* Egy manhattani könyvtáros diadalmaskodott a legutóbbi New York-i „szabadfogású” lustaságversenyen: huszonkilenc órán át heverészett egyfolytában sportközvetítést nézve a tévén. A vetélkedő mezőnye mind­össze négyfős volt, a másik három lusta a huszonkilenc órában elaludt, amit tiltanak a szabályok. Amúgy mindent szabad – enni (bármilyen fogást – egyébként ezért szabadfogású) – és inni. Felállni viszont csak nyolc­óránként egyszer megengedett, és akkor is csupán az illemhely végett. A győztes az ötezer dollár pénzdíjjal együtt kapott egy lustaságkupát: krumplitrófeát is. Azért ábrázol krumplit a szobor (a krumplitrófea), mert az Egyesült Államokban kanapékrumpliknak gúnyolják a lustákat. A huszonkilenc órás tévés sportnézegetés amúgy messze elmarad a kategória világcsúcsától, hiszen az 69 óra és 48 perc.
* Az Utah állam West Jordan nevű városában szatyor-világbajnokságot tartottak, pontosabban bevásárláskor szokásos nejlonszatyorba rakodási világviadalt. A verseny győztese egy utahi áruházlánc alkalmazottja, Erika Jensen lett. A zsűri nemcsak a gyorsaságot, hanem a szatyorba kerülő súlyelosztás egyenletességét, továbbá a külcsínt is beszámította az értékelésbe. A győztes Erika kétezer dollárt és két trófeát vihetett haza.
* A brit szigeteken található Egremont városban rendezték meg a hagyományos savanyúábrázat-világbajnokságot. A verseny története 1297-re nyúlik vissza. A népi legendák szerint annyira savanyúak és keserűek voltak abban az esztendőben az almák, hogy az őszi terményvásárban mindenki csak fintorgott. A mostani bajnoki címet Gordon Blacklock szerezte meg tizenhárom részvétel után először.
* Ablakrekorder házat tervezett és építtetett egy japán mérnök Kínában. A ház kilencemeletes, és ezer ablaka van, ami világcsúcs. Ilyen méretű épületnek sehol a világon nincs ennyi „fénynyílása”. A ház kocka alakú, és irodaházként szolgál. Van olyan szobája is, amelyiknek huszonegy ablaka van. Mi tagadás, a világ legnépesebb országában van helye egy ilyen ezerablakú háznak. (áros)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mi a véleménye a Bolojan-kormány megbuktatásáról?







eredmények
szavazatok száma 1768
szavazógép
2015-01-05: Sport - :

Ezerarcú sport

A tudományokban, a művészetekben korszakalkotó tetteket vitt véghez az ember. De nemcsak e területeken, hanem a sport terén is bizonyította rendkívüli képességeit, amikor a bámulatos teljesítmények sorával rukkolt elő. Íme néhány példa.
2015-01-05: Sport - :

Emlékezzünk csak

A régi szép időkben, amikor esténként Előpatakra jártak ki labdarúgóink – sokan voltak, hiszen a B-osztályos csapatunk mellett volt még három C-osztályos és egy MB I-es is – úgymond kikapcsolódni, a vasárnapi mér­kőzések tapasztalatait le­szűr­ni, összegezni, egyik ilyen kikapcsolódás alkalmával a nagyasztalhoz kérez­kedett egy magát szaktanácsadónak nevező úriember, s arra kérte a futballistákat, hogy legyenek segítségére, járjanak közben a megyei labdarúgó-szövetségnél, hogy a már úgy megcsökkent megyei másodosztályba vegyék be csapatát, a Vinalcoolt.