Két hónapos késéssel osztotta el az első félévi kulturális tevékenységekre szánt támogatásokat a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A januári és februári programokra azért nem jutott helyi pénzmag, mert az állami költségvetést tavaly december végén fogadták el.
A Sepsiszentgyörgyön elkülönített százezer lejes keretből 95 különböző célra igényeltek kisebb-nagyobb összegeket a pályázó civil szervezetek, ebből 70 részesült kedvező elbírálásban, ami azt jelenti, hogy átlag két-három naponként lesz valami alulról szerveződő kulturális mozgás a városban.
Legnagyobb mértékben (4500 lejjel) az egyetlen diáklap, a Cimbora megjelenését segíti a megyeszékhely, legkevesebbet (400 lejt) a német mesevilágot és kultúrát népszerűsítő vetélkedő kapott. A lista a polgármesteri hivatal honlapján (www.sepsi.ro) megtekinthető: nagyrészt már ismert alapítványok, egyesületek, iskolák, kiadók szerepelnek rajta, de akad új jelentkező is. A támogatásokra három tárgykörben lehetett pályázni, a legnépszerűbb művelődési programok mellett multikulturális tervekkel 14 (ezek főként iskolai rendezvények), a székely értékek népszerűsítésére pedig 11 iratcsomót nyújtottak be. Utóbbiak között a népi értékek (dalok, táncok, tojásfestés) mellett lovas programok, honvédsírok gondozása is nyert. Egészében véve a paletta igen színes: gyermekfoglalkozások, hangversenyek, kiállítások, gasztronómiai, ismeretterjesztő, természetvédelmi rendezvények követik egymást Sepsiszentgyörgyön július 1-jéig.