Tegnap délben megkezdődött a kézdivásárhelyi Vasút utca, a város egyik legforgalmasabb, ám legrosszabb állapotban lévő útszakaszának felújítása. A kivitelező a Conforest Rt., a munkálatokat 2016 végére kell befejeznie.
A terv szerint a Vasút utca Molnár Józsiás utcáig terjedő szakaszára még ebben az esztendőben új burkolat kerül. A Vasút és a Molnár Józsiás utca felújításának teljes értéke meghaladja az egymillió eurót, a parkolóhelyek, illetve bicikliút kialakítása mellett a vezetékek is föld alá kerülnek.
Első szakaszban a Conforest Rt. a télen csak a nagyobb gödröket töltötte fel tört kővel, hogy – úgy, ahogy – járható legyen a Vasút utca. Tegnaptól a volt katonanevelde és a Molnár Józsiás-iskola közötti szakaszon lezárták a járműforgalmat. A munkálat során 50–60 cm-re ásnak le, majd alapoznak és aszfaltoznak.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.