Kevéske autópálya idén is

2015. március 13., péntek, Belföld

Idén 80–90 kilométerrel fog bővülni a romániai autópálya-hálózat, mely jelenleg 700 kilométernyi sztrádát foglal magában – jelentette ki Narcis Neaga, az Országos Autópálya- és Országútvállalat vezérigazgatója. Elmondta, idén elkészül a Temesvár–Lugos sztráda második szakasza, a Lugos–Déva közötti rész második szakaszán pedig 17 kilométert építenek meg. Ioan Rus szállítási miniszter január közepén úgy vélte, 2015–2016-ban Románia 250 kilométernyi autópályát épít meg. Tavaly az országban ötven kilométernyi autópályát avattak fel, 22 kilométert Szászváros és Nagyszeben között és 28 kilométert Nagylak és Arad között, ami kevesebb, mint fele a 2013-ban átadott sztrádahossznak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 725
szavazógép
2015-03-13: Belföld - :

Politikai elítéltek: júliustól nő a juttatás

A kommunizmus idején politikai okokból elítélt és meghurcolt személyek juttatását megkétszerezik, az RMDSZ javaslatára pedig már júliustól kézhez kaphatják a jogosultak a havonta egy év börtönbüntetésért járó 400 lejt. Kerekes Károly képviselő ismertette, a kormány terjesztette be tavaly novemberben a tervezetet, viszont a járandóság emelése nyomán keletkezett többletkiadás nem szerepelt a 2015-ös évi állami költségvetésben. A szövetség javaslatára vált lehetségessé, hogy már júliustól nőjön a juttatás, ellenkező esetben csak 2016-tól lépett volna hatályba.
2015-03-13: Belföld - :

A turzimusban csökkentenék az áfát

A kormány számításba veszi, hogy a turizmus egész területére vonatkozóan kilenc százalékra csökkenti az áfát – ígérte Victor Ponta kormányfő a turisztikai vásár tegnapi megnyitóján, leszögezve ugyanakkor, hogy a pénzügyi tárca hamarosan közzéteszi a vakációs jegyek kiadásához szükséges normákat is. Az év eleje óta a romániai turizmus megközelítőleg 50 millió eurót veszített, mivel a vakációs jegyek kiutalásáról szóló törvényt nem helyezik hatályba. A törvénynek 2015. január 1-jétől kellett volna hatályba lépnie – állítják a turisztikai munkáltatók szövetségei.