Forma–1Ausztrál Nagydíj

2015. március 16., hétfő, Sport

A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) rajt-cél győzelmével zárult a tegnapi Forma–1-es idénynyitó Ausztrál Nagydíj.

A 30 éves versenyző pályafutása során 34. alkalommal állhatott fel a dobogó felső fokára, mögötte csapattársa, a német Nico Rosberg végzett. Har­ma­dikként a négyszeres vb-győztes Se­bastian Vettel, a Ferrari német pilótája zárta a versenyt, így dobogós helyezéssel mutatkozott be a maranellói istállónál.

szavazatok száma 1504
2015-03-16: Sport - :

Kézdivásárhely bajnoksága (Minifoci)

Bálványos–Astra D & B 3–15, Per­kő–Goldim Scobar 1–3, Skat Kart–Sasok 0–5, Novo–Nemere 16–1. A rangsor állása: 1. Goldim Scobar 35 pont, 2. Astra D & B 32 p., 3. Novo 27 p., 4. Sasok 27 p., 5. Brooklyn 22 p., 6. Perkő 20 p., 7. Nemere 11 p., 8. Skat Kart 6 p., 9. Bálványos 4 p. A következő forduló: Skat Kart–Novo, Brooklyn–Astra D & B, Nemere–Per­kő, Bálványos–Goldim Scobar. (N. J.)
2015-03-16: Sport - Tibodi Ferenc:

Sepsiszentgyörgyé a Román Kupa (Női kosárlabda)

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC megszerezte első Román Kupáját, miután szombat este frenetikus hangulatú döntőben egy picit szenvedve, nagyon kiegyenlített csata után 61–54-re nyert Gyulafehérvár ellen. Sepsi­szent­györgyi csapat második alkalommal diadalmaskodik a kupában, 2008-ban a Mikes Kelemen ISK is első helyet szerzett.