Iskola máskéntTársak voltak a diákok

2015. április 10., péntek, Közélet

Ha kedvezőbb az időjárás, több és talán érdekesebb eseményen vehettek volna részt az Iskola másként program erdővidéki „haszonélvezői”, a diákok, de tanáraik szerint a kirándulásokon, intézménylátogatásokon, kézműves-foglalkozásokon és sportolás közben így is hasznos dolgokat tanulhattak – megérte tehát, hogy a tantervbe rögzítettől kicsit eltérően közelítettek a legkülönfélébb témákhoz.
 

A baróti Gaál Mózes Általános Iskola másodikosai Süketes Irma tanítónő vezetésével szerepjátékokat játszva román nyelvet tanultak, de a kézműves-foglalkozáson szép­érzéküket is bizonyíthatták, társaikkal pedig megoszthatták kedvenc meséjüket, majd illusztrátorává is válhattak, s megrajzolhatták a legfontosabb jeleneteket. Derzsi Zsuzsa negyedikesei távolabbi vidékek húsvéti szokásairól tanultak, az ErPéknél betekintettek a kenyérkészítés rejtelmeibe, Erdő­vidék Múzeumában interaktív játékon vettek részt, s munkájuknak köszönhetően a város főtere és annak környéke is tisztábbá, rendezettebbé vált.
A nagyajtai Kriza János Álta­lános Iskolából a kisebbek kiránduláson Székelyudvarhellyel ismerkedtek, majd hazatérve egy méhészet mindennapjaiba tekinthettek be, végezetül tisztes távolságból szemügyre vehették Pál Attilának a községközpont határában álló bölényfarmját, s tanulhattak a leginkább csak indiánregényekből ismert nemes állatokról. A nagyobbak Péter Géza tanár vezetésével málnásfürdői gyalogtúrán vettek részt, s kalandot jelentett, hogy a hazaút Szászmagyarósig vonattal történt. A program zárásaként hétvégén minden évfolyam közös erőfeszítésével megújul az iskolakert: virágokat és facsemetéket ültetnek; a kis kertészek jutalma pedig bográcsban főzött finomság lesz – tudtuk meg Kovács Mihaelától.
A nagybaconi Konsza Samu Általános Iskola tanulói sportnapon a labdarúgással és a kosárlabdával ismerkedtek – a lányok sem voltak felmentve, nem maradhattak ki a focizásból sem! –, a tudományosság nevében pedig helyi közéleti személyekről és érdekességekről írt dolgozataikat mutatták be társaiknak. A közbirtokossággal összefogva a csemetekert beültetéséért is tettek volna, ha az időjárás velük tart. A minden bizonnyal sokakat érdeklő programról nem mondtak le: amint kicsit is úgy tűnik, hogy végérvényesen tavasz van, bepótolják – ígérte Baló Ervin iskolaigazgató.
A Benkő József Általános Iskola bardoci, erdőfülei és székelyszáldobosi tanulói közül volt, akinek a vargyasi fafaragóknál tett kirándulás, másoknak a brassói városnézés vagy éppen a baróti könyvtárlátogatás, esetleg az uzonkafürdői gyalogtúrázás jelentett különleges élményt. Az Iskola másként program fénypontja mégis minden bizonnyal az iskolaalapítvány és a szülők támogatásával hétvégén Erdőfülé­ben szervezendő esemény lesz: a háromszáznál több gyermek versenyeken mérheti össze erejét, tehetségét, ügyességét, a környezet védelmében cselekedni akarók szemetet gyűjthetnek, a háziasabbak a közös ebéd készítésénél segédkeznek. Tókos Jenő iskolaigazgató szerint a tanítók és a tanárok is kitettek magukért a szervezésben, s öröm volt látni, hogy a gyermekek partnerek, és szívesen vettek részt az alternatív oktatásban.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2015-04-10: Közélet - Fekete Réka:

Senki nem akart kimaradni (Iskola másként)

A mentőszolgálat, csendőrség, tűzoltóság kínálta programok, múzeumok látogatása, kirándulások belföldön és külföldön, sport-, kulturális, művészeti és tudományos tevékenységek voltak a legnépszerűbbek a ma végződő Iskola másként héten. A lényeg a kreativitás, a gyakorlati ismeretszerzés, szórakozás, mindaz, ami a tanórákról kimarad.
 
2015-04-10: Közélet - Iochom István:

Segítenek a pályaválasztóknak (Iskola másként)

Közel kétszáz kézdivásárhelyi középiskolás, zömében tizenegyedikes és tizenkettedikes diák ismerkedik a szakma kulisszatitkaival a helybéli Rotary Klub segítségével. A kétnapos akcióról, illetve a pályaválasztási programról Bajcsi Ildikó nyugalmazott iskolaigazgató, a Rotary Klub soros elnöke és Gyenge Attila vállalkozó, alapító klubtag számolt be.