2008. március 26., szerda, Sport

A-OSZTÁLY

Sportul—Mikes Kelemen ISK 49—74

(16—21, 16—12, 8—20, 9—21)

Megnyerte az alapszakasz utolsó mérkőzését is a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen ISK, amely március 22-én a bukaresti Sportul Studenţesc otthonában lépett pályára.

Kiegyensúlyozott első félidő után — amelyben mindkét együttes megnyert egy-egy negyedet — beindult a háromszéki kosárgyártás, és lányaink magabiztosan győztek. Az utolsó forduló rangadóját Alexandrián rendezték meg, ahol a teleormani együttes a listavezető Aradi ICIM-et fogadta. A találkozót az aradi csapat nyerte 82—66-ra. A 22. forduló további eredményei: Rapid—Nagyvárad 64—62, Dés—Govora 44—76, Kolozsvár—Târgovişte 78—41, Jászvásár—Olimpia 68—54.

12. Dés 22 1 21 873—1676 23

A negyeddöntők párosítása: Arad (1)—Nagyvárad (8), Mikes Kelemen ISK (2)—Govora (7), Rapid (3)—Sportul Studenţesc (6), Kolozsvár (4)—Alexandria (5). A rájátszás első körében a párharcok két győzelemig tartanak. Az első két mérkőzést április 5-én, illetve 9-én rendezik meg, s ahol szükséges, a sorsdöntő összecsapásra április 12-én kerül sor. Az elődöntőkben (április 18., 19., 24., 25., május 1.), valamint a fináléban (május 9., 10., 16., 17., 21.) már három győzelemig tart a küzdelem. (Tibodi)

IFJÚSÁGIAK

Csak utolsó a KSE

A kézdivásárhelyi KSE lány U14-es csapata az elmúlt hét folyamán Temesváron vendégszerepelt, ahol a korosztály elődöntőire került sor. A kézdivásárhelyiek eredményei: 20—64 a Galaci Phoenixszel, 20—59 a Bukaresti Olimpiával, 39—69 a Kolozsvári PH-val, 55—72 a Szatmárnémeti LPS-sel és 29—48 a házigazda Temesvári Begával. A rangsor: 1. Temesvári Bega, 2. Bukaresti Olimpia, 3. Szatmárnémeti LPS, 4. Kolozsvári PH, 5. Galaci Phoenix, 6. KSE. A következő elődöntőt három hét múlva rendezik Bukarestben, a fináléba a csoport első négy csapata jut be. A KSE együttese: Kászoni Boglárka, Filep Boglárka, Salamon Zsuzsa, Lénárt Paula, Luka Zsuzsa, Csutak Andrea, Gocsman Eszter, Domokos Réka, Koncz Enikő, Jakab Ágnes. Edző: Lénárt Adolf. (lénárt)