Labdarúgás

2008. március 26., szerda, Sport

IV. LIGA

Bodok—Ozsdola 2—0

Színvonalas, jó focival rukkolt elő a két csapat. A tartalékos hazaiak enyhe fölénye a véghajrában érett gólokká, miután az ozsdolaiak megrezegtették a bodoki kapufát. A győztesek mindkét gólját Antal szerezte. Mindent összegezve, a bodokiak győzelme megérdemelt. Gólszerzők: Antal (73. és 90.). Ifjúságiak: 1—3. (Máthé)

Bardoc—Dálnok 2—1

Remekbe szabott, szép góllal szereztek vezetést a vendé­gek, melyre a hazaiak három óriási gólhelyzettel válaszoltak. Meglepően jól kezdett a rangsor második felébe tartozó Dálnok. Szünet után határozottabban kezdett Bardoc, mezőnyfölényt harcolt ki, s ez két gólt eredményezett, mely végül is három pontot ért. Erre rá is szolgált a bardoci tizenegy. Gólszerzők: Tókos Z. (54., tizenegyes és 74.), illetve Karsai (25.). Ifjúságiak: 4—0. (Tókos)

Szentkatolna—Gelence 1—0

A két szomszéd vár kiegyensúlyozott, színvonalas küzdelmet vívott. A három pont sorsát Orbán Feri bombagólja döntötte el. Szép volt, szentkatolnaiak, csak így tovább! Gólszerző: Orbán F. (70.). Ifjúságiak: 0—10. (Fülöp)

Csernáton—Illyefalva 1—1

Az első félidő jórészt mezőnyjátékkal telt el, egyetlen gólhelyzetet jegyeztünk, s ezt Váncsa hagyta ki. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, s Szabó meg is szerezte a vezetést. 0—1 után rákapcsolt az eddig gyengélkedő hazai csapat, de csak egyenlítésre futotta erejéből. Piros lap: Makó és Váncsa (mindkettő a 80. percben). Gólszerzők: Szabó (60.), illetve Máthé L. (80.). Ifjúságiak: 10—0.

(Máté K.)

Sepsiszentgyörgy—Perkő 1—1

Két nagyon felkészületlen és gyengének tűnő együttes mérkőzött meg egymással, összecsapásuk pedig nagyon lapos, eseménytelen, időnként nagyon unalmas játékot hozott. A megszűnés elől megmentett szentgyörgyi csapat teljesítményére még találnánk magyarázatot — ilyen lenne például, hogy a sepsiek együttesében sok az új és tapasztalatlan játékos —, de a szentléleki csapat kritikán aluli játékára nincs mentség. A döntetlen mindkét együttes számára teljesen kielégítő eredmény. Gólszerzők: Csulak (20.), illetve Vasilucă (37.). Ifjúságiak: 9—0. (tif)

Zágon—Hidvég 8—1

Papírforma szerint alakult a mérkőzés. A zágoni győzelem egy pillanatig sem volt kétséges, a kérdés csupán az volt, hogy az éllovas hány gólos különbséggel múlja felül a sereghajtó hidvégi csapatot. A góleső negyedóra után eredt meg, s csak a házigazdákon múlott, hogy nem rúgtak nyolc gólnál többet. A vendégek a meccs kilencven perce alatt csupán két helyzetet hoztak össze, s egyet értékesítettek is. Gólszerzők: Dobricza (15., 19., 56.), Bende (16.), Badi (22.), Forró (26.), Molnár (62.), Seciu (71.), illetve Roman (54.). Ifjúságiak: 4—1. (Tibodi)

KSE—Szitabodza 3—2

Nagy csatában, kemény küzdelemmel, emberhátrányban, makacs győzni akarással harcolta ki a megérdemelt győzelmet az ébredező kézdivásárhelyi csapat. Újabb sikeréhez mindenképpen gratulálunk. Gólszerzők: Căşuneanu (25.), Dobra (28.), Vojna (50.), illetve Iene R. (44.), Bârsan (78.). Kiállítva: Bögözi (61.). Ifjúságiak: 2—0.

Kikapott a Kolozsvári CFR

A labdarúgó I. liga 25. fordulójának eredményei: Kolozsvári U—Dinamo 1—2, Jászvásári Poli—Kolozsvári CFR 1—0, Craiova—FC Vaslui 2—1, Galac—Beszterce 2—0, Buzău—Rapid 1—0, Temesvári Poli—Mioveni 1—2, Steaua—UTA 2—1, Piatra Neamţ—Urziceni 0—0, Farul—Pandurii 1—2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 56 pont, 2. Steaua 50 p., 3. Dinamo 46 p. (t)