Felújítás az Óriáspince-tetőn

2015. május 27., szerda, Közélet

Felújítják a Háromszéki Magyarok Emlékparkját az Óriáspince-tetőn. Az emlékművet a háromszéki magyarok világtalálkozójára állították 2007-ben.

  • Fotó: Toró Attila
    Fotó: Toró Attila

A fenyőfa korhadni kezdett, most az elemeket cserefára cserélik, és az azt körülvevő, Háromszék térképét leíró emlékparkot is felújítják. A tervek szerint a július 10–12. között tartandó Székely Vágtáig befejezik a munkát. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2015-05-27: Közélet - Fekete Réka:

Tudásellenőrzés negyedikben

A másodikosok múlt heti felmérése után tegnap megkezdték a negyedik osztályosok országosan egységes tudásellenőrzését. Az első próbát románból tartották, a diákok ma matematikából,  holnap magyar nyelvből oldanak meg feladatokat, válaszolnak tesztkérdésekre.
 
2015-05-27: Közélet - :

Wass Albert utcát Sepsiszentgyörgyre is

Mintegy 500 támogató aláírást gyűjtöttek a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom önkéntesei annak érdekében, hogy Sepsiszentgyörgyön is nevezzenek el utcát Wass Albert íróról. Varga László Előd, az ifjúsági szervezet képviselője közleményében tudatta: a hétvégén a szemerjai református templom udvarán gyűjtötték a támogató aláírásokat.