A közigazgatásban dolgozó köztisztviselők tüntettek tegnap Bukarestben a kormány épülete előtt, magasabb béreket követelve. A mintegy kétórás tiltakozáson 1500-an vettek részt. Követelték, hogy a kormány kezdjen tárgyalásokat, ellenkező esetben meghatározatlan időre szóló általános sztrájkot helyeztek kilátásba. Victor Ponta miniszterelnök a kormányülésen elismerte, a tüntetőknek igazuk van a jövedelmüket illetően, és felkérte az illetékes minisztereket, tárgyaljanak a szakszervezetekkel.
Ponta nem akar nyomás alatt olyan döntést hozni, amely később nem fenntartható. A tüntetők a kormány lemondását követelték, mert szerintük az nem tartotta tiszteletben a választási kampányban tett ígéreteit. Április végén több mint 30 ezer közigazgatásbeli köztisztviselő tartott egynapos általános munkabeszüntetést, és azóta is többször tüntettek Bukarestben.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.