RövidenÖtletgyűjtés hat városban

2015. június 23., kedd, Közélet

Erdély-szintű konzultációsorozatot indítanak a Sepsiszentgyörgy, Európa kulturális fővárosa 2021 kezdeményezői június 24-e és július 1-je között hat városban. A  nyilvános találkozókra olyan ötletekkel, javaslatokkal, véleményekkel várják az érdeklődőket – magánszemélyeket, intézményeket, civil szervezeteket –, amelyek a  központi témát gazdagíthatják.

A kezdeményezők közleménye szerint a Sepsiszentgyörgy, Európa kulturális fővárosa 2021 program célja az egyéni és közösségi identitás  megértésének elősegítése, a különböző identitások el nem fogadásából adódó feszültségek csökkentése, az egyéni és közösségi szabadság erősítése a művészet és a kultúra közvetítésével. Az első konzultációt Kolozsváron június 24-én tartják, június 25-én Csíkszeredában, 26-án Székelyudvarhelyen, 29-én Sepsiszentgyörgyön, 30-án Gyergyószentmiklóson, július 1-jén pedig Kézdivásárhelyen szerveznek ötletgyűjtő találkozót. (demeter)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 722
szavazógép
2015-06-23: Közélet - :

Érettségiztető tanárok (Röviden)

A megyei tanfelügyelőség többrendbeli mozgósítása után összeállt az értettségin felvigyázó és dolgozatjavító tanárok csapata. A pedagógusok a kiemelt felelősség és az alacsony javadalmazás miatt vállalják nehezen a megbízatást, ezért évről évre hiány mutatkozik jelentkezőkben. Háromszéken háromszáz pedagógus felügyel a jövő hétfőn kezdődő írásbeli vizsgákon napi bruttó 33,60 lejért, százötven tanár pedig az értékelésben vesz részt, egyenként legtöbb száz dolgozatot javíthatnak ki, mindeniket 5,60 lejjel fizetik. Azok a szakiskolákban tanító pedagógusok, akik még nincsenek szabadságon, nem jelentkezhettek érettségiztetőnek. (fekete)
2015-06-23: Közélet - :

Visszavették az ingyenes házhelyeket (Röviden)

Mivel a hat fiatal házaspár közül, akik házépítés céljából 2010-ben ingyenes telket kaptak Kézdivásárhelyen a Fortyogói úton, három család öt év alatt sem tett eleget vállalt kötelezettségének, és hozzá sem látott az ingatlanépítéshez, a helyi tanács soros ülésén visszavonták tőlük az ingyentelek használati jogát. Az építkezési engedélyek három évre szóltak, és a velük aláírt szerződés értelmében egy éven belül neki kellett volna kezdeniük a házépítéshez. Az egyenként 346 négyzetméteres telkek a város magántulajdonát képezik. Ezekre újabb 35 év alatti házaspárok pályázhatnak házépítés céljából. (iochom)