Napi ötven gyorshajtás

2015. július 1., szerda, Közélet

Hét nap alatt 337 gépkocsivezetőt bírságoltak meg a rendőrök Háromszéken gyorshajtás miatt, naponta átlag 48 személyt.

Az ellenőrzések során tíz közlekedési bűncselekményt is észleltek, három sofőrnek 90 napra felfüggesztették a jogosítványát, mert jóval túllépték a településen megengedett sebességet. A gyorshajtásért kiróható bírság 1950 lej is lehet, mától pedig még többet kell fizetni, mert a büntetőpont értéke 105 lejre növekszik. A következő napokban a gyalogosokat, kerékpárosokat, szekereseket figyelik kiemelten. (demeter)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 32
szavazógép
2015-07-01: Közélet - :

Késik az aszfaltozás

A Vasút utca aszfaltozása főleg azért késik – tudtuk meg Bokor Tibortól, Kézdivásárhely polgármesterétől –, mert az áramszolgáltató még nem fektette le a járdák alá a vezetékeket.
2015-07-01: Belföld - :

Erdőőrség alakul

Erdőőrség megalakításáról hozott sürgősségi rendeletet tegnapi ülésén a kormány, amely így próbál gátat szabni az évi 8,8 millió köbméter fára becsülhető illegális erdőirtásnak. Romániában az évente kivágott 26,7 millió köbméter fa csaknem harmadát termelik ki törvénytelenül, hiszen a legálisan kivágott rönkáru csak 17,9 millió köbmétert tesz ki. Graţiela Gavrilescu környezetvédelmi miniszter szerint ez a környezeti károkon túlmenően mintegy negyedmilliárd eurónyi anyagi veszteséget is jelent az országnak.