Pénzzel teli bőröndöt találtak az ügyészek a korrupciógyanúval hétfőn őrizetbe vett brassói polgármester otthonának alagsorában. Ez abból a jelentésből derül ki, amelynek alapján tegnap George Scripcaru 30 napos előzetes letartóztatását kérték a törvényszéktől.
A bőröndben 41 ezer lej és 3000 euró volt. A bűnvádi eljárás elkezdésekor a polgármester azt állította, hogy összesen 2700 lej készpénze van a lakásában. George Scripcarut azzal gyanúsítják, hogy befolyását felhasználva a város számára hátrányos szerződések megkötésére vette rá az önkormányzat tulajdonában álló távhőszolgáltatót, jogosulatlan előnyhöz juttatva egy energiakereskedelemmel foglalkozó magáncéget.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.