SakkJancsó Gábor-emlékverseny

2008. március 31., hétfő, Sport

Vasárnap délelőtt az alsócsernátoni Select vendéglőben tartották meg a svájci rendszerű, immár hagyományos sakkemlékversenyt.

A hetedik Jancsó Gábor-vándorserleget a sepsiszentgyörgyi Porzsolt István nyerte el 6,5 ponttal. Második helyen a kézdivásárhelyi László Zoltán végzett 5 ponttal, harmadik a sepsiszentgyörgyi Mihai Diţu 5 ponttal, negyedik az alsócsernátoni Bakk Attila 4,5 ponttal, ötödik pedig a sepsiszentgyörgyi Sükösd János 4,5 ponttal. Az emlékversenyen tizenöt helybeli, sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi, zabolai és zágoni sakkozó vett részt. A vándorserleget Porzsolt István másodszor nyerte meg, ha jövőre is ő lesz a győztes, végleg az ő birtokában marad a Jancsó Gábor-emlékserleg.