RövidenAkcióban a közlekedésrendészek

2015. augusztus 5., szerda, Közélet

Jeleztük tegnap, hogy a hétvégén nagyszabású ellenőrzést szervezett a Kovászna megyei rendőrség. A közlekedésrendészeti osztály három napra kiterjedő akciójának külön összesítését tegnap közölte az intézmény szóvivője. Eszerint péntek és vasárnap között 233 bírságot róttak ki 52 800 lej értékben. A szabálysértések közül 150-et a sebességhatár átlépése tett ki. Ami súlyosabb, nyolc bűncselekményt is észleltek, közülük négy közlekedésrendészeti jellegű, s azon belül kettő ittas vezetés.

Egy jogosítvány nélküli vezetést Ozsdolán észleltek, egy 22 éves fiatalembert kaptak el. Összesen hat gépkocsivezetői jogosítványt függesztettek fel: kettőt ittas vezetésért, négyet más jellegű forgalmi vétségért. Négy forgalmi engedélyt bevontak. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 33
szavazógép
2015-08-05: Közélet - :

Új rendőrök a megyében (Röviden)

 Hét frissen végzettel nőtt a Kovászna megyei rendőrség legénységi állománya hétfőtől. A bukaresti Alexandru Ioan Cuza Rendőrakadémia egy végzettje a jogi osztályon tisztként dolgozik, hat rendőrbiztost községi őrsökhöz osztottak be. Közülük négyen a câmpinai Vasile Lascăr-, ketten a kolozsvári Septimiu Mureşan Rendőrbiztosképzőben végeztek. A biztosok egyike megyénkbeli, ám az új rendőrök között egyetlen magyar sem akad. (sz.)
2015-08-05: Közélet - :

Megvan a rongáló (Röviden)

A zaláni tűzesethez kiérkező két tűzoltókocsi egyikét a tömegből valaki kővel dobta meg, s annak szélvédője megrepedezett. A rendőrség azonosította a férfit. A 25 éves K. C. ügyében rongálás gyanújával folytatják a kivizsgálást. (sz.)