Puhít az ellenzék

2015. szeptember 29., kedd, Belföld

Bár az RMDSZ kormányellenes szavazatával is esélytelen a Victor Ponta és kabinetje megbuktatásáért a liberálisok által benyújtott, a parlamentben ma szavazásra kerülő bizalmatlansági indítvány elfogadása, az ellenzék azért tovább puhítja az Oprea-féle alakulatot, illetve a szociáldemokraták leendő pártelnökére is nyomást próbálnak gyakorolni.
 

Az RMDSZ képviselőházi és szenátusi frakcióinak tegnapi döntését ismertetve Kelemen Hunor kifejtette, hogy a szövetség ugyan nem ért egyet az indítvány szövegével, amely kizárólag a miniszterelnök bírósági ügyéről szól, de ellenzéki pártként a kormány ellen fognak szavazni. Hangsúlyozta: az RMDSZ azért tartja szükségesnek álláspontja árnyalását, mert úgy véli, hogy az ügyészség által megfogalmazott vádak nem képezhetik egy parlamenti bizalmatlansági indítvány tárgyát. Erről az ügyről nem szavazhatna a parlament – tette hozzá –, hiszen a bíróság dolga tisztázni Ponta ügyét. Másodsorban a bizalmatlansági indítvány intézménye a kormány és nem a miniszterelnök ellen irányul, a liberálisok által beterjesztett szöveg (címe: Válassz Románia és Ponta, egy hitelét vesztett miniszterelnök között. Mondasd le Pontát!) viszont csak Ponta ügyéről szól – ezért nem található RMDSZ-es törvényhozó neve a bizalmatlansági indítványt kezdeményező képviselők és szenátorok névsorában – tette hozzá Kelemen Hunor.
Vasile Blaga, a NLP társelnöke tegnap úgy nyilatkozott, hogy a bizalmatlansági indítvány „vízválasztó lesz”, a voksoláson kiderül, ki akarja Victor Ponta leváltását, és ki akarja továbbra is támogatni a többrendbeli okirat-hamisítás, pénzmosás és adócsalásban való bűnsegédlet vádjával bíróság elé állított kormányfőt. Blaga elmondta, tárgyaltak a Gabriel Oprea által vezetett RHOSZ-szal a bizalmatlansági indítványról, és „egyértelmű állásfoglalást” láthattak. „Amikor egyértelműről beszélek, Oprea úrra célzok, mivel elég sok honatyájuk részéről tapasztaltuk a jelzést, miszerint Ponta lemondását kérik. Nagyon sokat számít majd, ha megkötik a kezüket, vagy hagyják őket szavazni, mivel meggyőződésem, hogy ők is tudják: nagy meglepetésben lesz részük, ha engedik az embereket szavazni” – fejtette ki Blaga.
Alina Gorghiu annak kapcsán nyilvánított véleményt Facebook-oldalán, hogy Liviu Dragnea egy nappal korábban nyújtotta be jelöltségét az SZDP élére, rámutatva, a kormánypártban morális, nem ideológiai megtisztulásra van szükség, Dragnea pedig csak példamutatással, illetve a miniszterelnök leváltásával változtathat a helyzeten.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az Ilie Bolojan által bejelentett megszorításokról?








eredmények
szavazatok száma 695
szavazógép
2015-09-29: Jegyzet - Váry O. Péter:

Kikérem magunknak (Kármentő)

Bejárta a hír a sajtót: a Frankfurti Autószalon, pontosabban annak konceptautó-kiállítása egyik szenzációja egy honfitársunk valóban szemet gyönyörködtető alkotása volt. A hirtelen a szakmában nevessé lett hazánkfia – mert nem autógyártással, még autótervezéssel sem foglalkozik – fából készítette járgányát, méghozzá kőrisfából, mint egykor a bodnárok a hintót.
2015-09-29: Belföld - :

Elutasítják az autonómiát

A parlamenti pártok aktuális politikai projektjeinek támogatottságát mérő INSCOP-felmérés szerint a megkérdezettek 72,2 százalékának rossz véleménye van „az RMDSZ által javasolt székelyföldi autonómiáról”, pozitívan viszonyul a témához a válaszadók 7,1 százaléka, 11,2 százalékuk azt válaszolta: sem jó, sem rossz véleménye nincs ezzel kapcsolatban, míg 9,5 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni.