Női kosárlabda, Nemzeti LigaSepsi-SIC–Rapid 125–26 /35–4, 22–12, 41–6, 27–4/

2015. november 2., hétfő, Sport

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok, mintegy 800 néző. Vezette: Ionuţ Moraru, Amalia Marchis. Sepsi-SIC: Jeffery 22/6, Lovász 6, Marshall 18, Tavic 23/15, Evans 13/3. Cserék: Pierre-Louis 14, Kilin 5/3, Kokovay 5/3, Miklós-Holinka, Gergely 3/3, Lazar 10/6, Faleru 6. Edző: Zoran Mikes. Rapid: Toma 2, Burlakova 13, Bejan 4, Lovász, Hurmuz 2. Cserék: Matei 2, Bumbacaru, Stan, Boncig 3/3, Pană, Ene. Edző: Dan Militaru. Legtöbb lepattanó: Evans 11, illetve Hurmuz 5. Legtöbb gólpassz: Jeffery 10, illetve Toma 2.

• Fotó: Henning János
    Fotó: Henning János

Újabb kiütéses győzelmet aratott a Sepsi-SIC a még nyeretlen és jóval szerényebb erőt képviselő Rapiddal szemben a női kosárlabda Nemzeti Liga hetedik fordulójában, és ezzel Zoran Mikes tanítványai továbbra is őrzik veretlenségüket. Minden statisztikai mutatót figyelembe véve a Sepsi-SIC játékosai egyértelműen felülmúlták a Rapid kosárlabdázóit. Már a mérkőzés kezdete előtt sem volt kérdéses a győztes kiléte, talán csak az foglalkoztathatta a játékosokat és a nézőket egyaránt, hogy a zöld-fehér mezesek hány pont különbséggel húzzák be ezt a találkozót. A Román Kupa első körében a szentgyörgyiek először 61, majd 67 egységgel dobtak többet a fővárosiaknál. Ezúttal viszont a továbbra is kirobbanó formában játszó éllovas megyeszékhelyiek 99 (!) pont különbséggel nyertek, még úgy is, hogy Zoran Mikes edző pihentette első számú irányítóját, Annemarie Părăut. Helyette Gergely Orsolya és Miklós-Holinka Hanna kapott lehetőséget: előbbi négy, míg utóbbi öt percet tölthetett a pályán.
Már a mérkőzés első negye­dében nagyot alakítottak a hazaiak, akik 35 egységig meg sem álltak, azonban a sokat hibázó vendégek mindössze kétszer pontoztak Toma és Burlakova révén. A második negyed kissé „szorosabb” volt, de a félidő végén 41 pontos szentgyörgyi előnnyel fordulhattak a csapatok. Szünet után a Rapid játékosai csak 10 (!) egységet dobtak a mérkőzés végéig, azonban a szórakoztató kosárlabdát játszó házigazdák újabb 68 pontot szór­tak. A találkozó utolsó kosarát Gergely jegyezte, aki Tavic passzát egy nagyszerű hárompontosra váltotta. Szép volt, lányok!
További eredmények: Szatmárnémeti VSK–Aradi ICIM 38–97, Gyulafehérvár–Kolozsvári U 59–52, Temesvár–Brassói Olimpia 61–72, Galaci Phoenix–Târgovişte 61–67. A nyolcadik fordulóban a Sepsi-SIC szabadnapos, majd a lányok hétvégén Temesvárra látogatnak.

I. liga
Sepsi-SIC–Rapid 87–30 (22–6, 18–10, 28–11, 19–3)

A Sepsi-SIC az I. ligában (B-osztály) is gond nélkül, 57 pontos különbséggel múlta felül a Rapid csapatát, így Nemes Áron tanítványai már két győzelemnél járnak a pontvadászat alapszakaszában. Mind a tizenkét játékos lehetőséget kapott az edzőtől, amit ki is használtak, hiszen mindenki feliratkozott a pontszerzők listájára. A zöld-fehér mezeseknek már az első negyedben sikerült kiépíteniük egy 16 pontos előnyt. A folytatásban az egész pályás letámadásnak is meglett az eredménye, hiszen a találkozó alatt a fővárosiak 46 (!) labdát adtak el, így ellentámadásokkal büntették ezt a hazaiak. Szünet után nagyszerű harmadik negyedet játszottak a megyeszékhelyiek, akik ezúttal 28 egységet szórtak, és csak 11 pontot engedtek az ellenfélnek. Az utolsó tíz percben a vendégek csak 3 (!) pontot szereztek, így a SIC magabiztosan hozta ezt a mérkőzést is.
A Sepsi-SIC játékosai: Lovász 17, Kokovay 9/3, Gergely 2, Lazar 16/3, Kilin 11/3. Cserék: Bölöni 5/3, Mikes 5/3, Belényesi 2, Miklós-Holinka 5, Sándor 7/3, Bitai 4, Kovács 4.