Női kosárlabda, EB-selejtezőGyőzelemmel kezdett Románia

2015. november 23., hétfő, Sport

A Miroslav Popov által irányított román válogatott Kolozsváron 67–65-re legyőzte Bosznia-Hercegovina csapatát az Európa-bajnoki selejtezősorozat első mérkőzésén. Anne­marie Părău, Románia első számú irányítója – aki egyben a Sepsi-SIC kiválósága – 15 ponttal, 7 lepattanóval és 2 gólpasszal segítette a nemzeti csapatot, illetve a bosnyák csapatban egy másik zöld-fehér mezes, Matea Tavic is helyet kapott, aki 7 (1x3) pontot dobott, 3 lepattanót gyűjtött és 2 gólpasszt osztott ki.

A házigazdák nagyon jól kezdték a találkozót, így a második negyed előtt már tízpontos előnyt építettek ki (27–17). A folytatásban is a románok akarata érvényesült, így 14 pontos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok (45–31). Szünet után már nem működtek olyan jól a románok támadásai, nem talált a labda utat a gyűrűbe, így a harmadik negyedben csak 7 (!) pontot dobtak, a bosnyákok viszont 14-et, és sikerült lefaragniuk hátrányukból. Az utolsó negyedben a vendégek uralták a gyűrű alatti területet, azonban Mărginean megállíthatatlan volt, és tíz perc alatt kilenc pontot szórt, illetve Stoenescu büntetődobásaival bebiztosították a győzelmet. Románia játékosai: Părău 15, Pop 10, Irimia 5, Paşcalău 6, Mărginean 21/9. Cserék: Ursu, Şipoş, Stoiedin 3, Stoenescu 7/3, Crăciun, Oláh, Ferariu.
A H-csoport eredményei: Románia–Bosznia-Hercegovina 67–65 (27–17, 18–14, 7–14, 15–20), Törökország–Izrael 72–53 (20–15, 16–12, 17–14, 19–12).
A román válogatott szerdán Izraelben játszik az Eb-selejtező második mérkőzésén, illetve Bosznia-Hercegovina Törökországot fogadja. (miska)