Idegengyűlöletből elkövetett bűncselekmények

2015. november 26., csütörtök, Világfigyelő

A harmadik negyedévben közel megötszöröződött az idegengyűlöletből elkövetett bűncselekmények száma Ausztriában az év elején mért adatokhoz képest – közölték az osztrák médiumok tegnap. Az osztrák alkotmányvédelmi hivatal adatai szerint az első negyedévben 26, a harmadik negyedévben 118 rasszista indíttatású esetről tudnak.

2014 első három negyedévében 750, míg 2015-ben eddig 1200 feljelentés érkezett szélsőjobboldali bűnténnyel kapcsolatosan. A bűncselekmények elkövetésének okai között az idegengyűlölet mellett az iszlámellenes és antiszemita nézetek is szerepelnek. A Der Standard osztrák lap információja szerint ez a tendencia nem a lakosság feljelentési hajlandóságának növekedésére vezethető vissza, hanem arra, hogy valóban sokkal több bűncselekmény történt. A hatóság szerint a társadalom erősen polarizálódott és az emberek már régóta sokkal érzékenyebben reagálnak a történésekre.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 11
szavazógép
2015-11-26: Világfigyelő - :

Franciaországi árvák

Több mint harminc gyermek veszítette el egy vagy mindkét szülőjét a novemberi 13-i párizsi merényletekben, őket feltehetően meg fogja illetni az anyagi támogatással járó „nemzet árvája” státus 21 éves korukig – írta tegnap a Le Figaro napilap.
2015-11-26: Belföld - :

A tűzoltóság is mulasztott (Colectiv-tragédia)

Felfüggesztették tisztségükből a tűzoltóságot is magában foglaló katasztrófavédelmi felügyelőség bukaresti vezetőit, miután kiderült, hogy tudtak az október végén leégett Colectiv Klub létezéséről, mégsem tartottak ott ellenőrzéseket.