Mintegy félszázan gyűltek össze tegnap délután a sepsiszentgyörgyi főtéren, hogy kifejezzék szolidaritásukat a két letartóztatott kézdivásárhelyi fiatal, Szőcs Zoltán és Beke István Attila iránt, illetve felemeljék szavukat a román államhatalom magyarellenes megnyilvánulásai ellen.
Az eddigi megmozdulásokhoz képest újdonság volt, hogy magyar és román feliratú transzparenseket is hoztak. Székelyek vagyunk, nem terroristák, Egyenlőséget és igazságot, Legyen vége a hazudozásnak és a gyűlöletkeltésnek – hirdették a román nyelvű feliratok. Bedő Zoltán, a sepsiszentgyörgyi tüntetések szervezője közölte: a későbbiekben dönti el, milyen formában folytatódnak a tiltakozások, megtörténhet, hogy egymaga áll majd ki a prefektúra elé. Gazda Zoltán, a sepsiszéki székely tanács elnöke arra hívta fel a figyelmet: sötét időket élünk, meg akarnak félemlíteni bennünket, de mindezek ellen is felemelhetjük szavunkat március 10-én Marosvásárhelyen a székely szabadság napján.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.