RövidenTerrorizmussal vádolt 17 éves lány

2016. február 19., péntek, Világfigyelő

Terrorizmus vádjával tizenegy hónap felfüggesztett és egy hónap letöltendő börtönbüntetésre ítéltek egy 17 éves lányt Bécsben. Az ítélet nem jogerős. A vád szerint a svéd állampolgársággal rendelkező, de szomáliai származású lány az Iszlám Állam (IÁ) szélsőséges szervezethez akart csatlakozni. A tegnap kiszabott büntetésbe beleszámították, hogy a lány több mint két hónapon át volt előzetes letartóztatásban, így az ítélethirdetés után szabadon távozhatott.

A vizsgálat során a lány mobiltelefonján számos IÁ propagandaanyagot találtak, köztük kegyetlenkedésekről szóló videókat is. A telefonos üzenetváltásaiból egyértelműen kiderült, hogy a lány szélsőséges nézetekkel szimpatizál, és a szíriai háborús övezetbe akart utazni, valamint az üzenetek arra is utaltak, hogy ott akár házasságot is kötne. A lány arról is írt, hogy örül a novemberi párizsi terrortámadásoknak, hiszen „így Franciaország visszakapja mindazt, amit Szíriában tett”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 753
szavazógép
2016-02-19: Világfigyelő - :

Szigorítják a migránsok ellenőrzését (Röviden)

További szigorításokat vezettek be csütörtöktől a migránsok ellenőrzésére a nyugat balkáni útvonalon fekvő országok; a menekülteket közös erőkkel a macedón–görög határon regisztrálják, hogy elkerüljék a visszatoloncolásokat – ebben állapodtak meg Horvátország, Macedónia, Szerbia, Szlovénia és Ausztria rendőrségeinek vezetői tegnap Zágrábban.
2016-02-19: Világfigyelő - :

Díjazott a Wizz Air (Röviden)

A Wizz Air elnyerte a 2016-os év diszkont légitársasága címet, amelyet a globális légi közlekedési piac egyik legjelentősebb szaklapja, az Air Transport World osztott ki. A díj – amelyet Szingapúrban vett át Váradi József vezérigazgató – a légitársaságok által elnyerhető egyik legrangosabb kitüntetés, amellyel a Wizz Air kiváló teljesítményét, elsőrangú szolgáltatását és kiemelkedő 2015-ös eredményeit ismerték el. A Wizz Air több mint 19 millió utast szállított 2015-ben, ami 22 százalékos növekedést jelent 2014-hez képest, miközben 11 új Airbus repülőgépet helyezett üzembe, és mintegy 400 új munkahelyet teremtett – így immár 2600 dolgozója van.