Módosította a Borvíz utcai övezeti városrendezési tervet a sepsiszentgyörgyi tanács, így ezután kicsit nagyobb telket kapnak azok a fiatalok, akik a Gyere haza programban kívánnak házat építeni a város sugásfürdői kijáratánál; ugyanakkor az önkormányzat által tervezett szolgálati lakások is nagyobb területtel rendelkeznek majd.
A vonatkozó határozat indoklásaként Sztakics Éva megbízott polgármester elmondta: nagyon sok észrevétel és vélemény befutott a városházára a Borvíz utca beépítésével kapcsolatosan, ezek tekintélyes része jogos, ezért kezdeményezték a városrendezési terv módosítását.
Lényegében újraosztották a területet: az eddigi – családi házhoz valóban túlságosan kis méretű – 250 négyzetméteres telkeket összevonták, és új, 400 négyzetméteres telkeket jelöltek ki, ami már elegendő egy valódi udvar kialakításához. A tervezetnek nem volt ellenzője, egyöntetűen megszavazták.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.