Kányádi Sándor: Kicsi kajla bárány

2016. március 26., szombat, Kiscimbora

Jó meleg akolban,
jó zizegő szalmán
lábra állni próbál
egy kicsike bárány.

  
Kajla fülű, kormos,
bégetne, ha tudna.
Birka-szeretettel
nézi őt az anyja.
   
Beszél hozzá: be-be,
kis barikám, kelj fel! –
Nyalogatja hosszan,
birka-türelemmel.
   
Addig becézgeti,
addig szólongatja,
míg a kicsinek is
meg nem jön a hangja.
   
Most már együtt mondják:
be-be-be, be jól van.
Együtt örül minden
birka az akolban.
   
És már talpon is van.
A zizegő szalmán,
farkát rázogatva,
szopik a kis bárány.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az Ilie Bolojan által bejelentett megszorításokról?








eredmények
szavazatok száma 1294
szavazógép
2016-03-26: Kiscimbora - :

Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról

Egyszer volt, hol nem volt, túl a hegyen, túl a réten, egy kis erdő közepében, az erdőben egy tisztáson, fűszálakból vetett ágyon, ott, ahol sosem járt ember, s egy farkas a polgármester, ahol ezer róka túr, ott lakott egy kicsi nyúl.
2016-03-26: Kiscimbora - :

Mire jó a kályhacső? (Benedek Elek: Öcsike nadselű gondolatai és csínytevései)

A kályhacső arra jó – mondjátok ti –, hogy a füstöt a kályhából kivezesse. – Pardon! Nem csak arra – mondja Öcsike, akit a mamája azért küldött Cenci nénihez, aki nem messze lakott attól a Balaton-parti villától, ahol Öcsikéék régebben nyaraltak, hogy kérjen egy kályhacsövet, merthogy az övék elromlott.
Egykettőre megvolt a kályhacső. Öcsike vígan sétált hazafelé.