Codrin Ştefănescu, a Szociáldemokrata Párt (SZDP) titkárhelyettese úgy nyilatkozott, hogy Liviu Dragnea pártelnök jelölése a miniszterelnöki tisztségre az őszi parlamenti választások után „rendkívüli megoldás” lenne, azonban túl korai még a jelölés.
„Előbb megnyerjük a választásokat, és meggyőződésem, az emberek bíznak abban, hogy a Liberálisok és Demokraták Szövetségével olyan kormányt alkotunk, amely helyrehoz majd minden kárt, amit a technokraták okoztak. Minden név jól hangzik, de nem tárgyaltunk ilyesmiről. Liviu Dragnea az egész alakulat támogatását élvezi, ő az az ember, aki vezetett bennünket, és akivel megnyertük a helyhatósági választásokat” – nyilatkozta Codrin Ştefănescu, amikor arra kérték, kommentálja a Victor Ponta volt kormányfő által meglebegtetett forgatókönyvet, miszerint az őszi választások után Liviu Dragnea lenne a miniszterelnök-jelölt. Annak kapcsán, hogy Dragneát elítélték a referendumügyben, Codrin Ştefănescu azt mondta, ez az ítélet „mindenkié”, nem csupán a szociáldemokratáké. A titkárhelyettes szerint Klaus Iohannis államelnök kénytelen lesz SZDP-s miniszterelnököt jelölni, amennyiben az alakulat megnyeri az őszi parlamenti választásokat.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.