Véglegessé vált az a korábban hozott döntés, mely szerint Victor Ponta volt szociáldemokrata miniszterelnök plagizált, miután tegnap az Egyetemi Címeket és Okleveleket Tanúsító Országos Tanács (ECOTOT) elutasította a szociáldemokrata politikus fellebbezését.
A doktori cím visszavonásáról szóló rendeletet Mircea Dumitru oktatási miniszternek kell aláírnia. Mint ismert, egy brit tudományos lap 2012-ben hozta nyilvánosságra, hogy az akkor beiktatott román miniszterelnök doktori dolgozatának fele másolás. Ezt az egyetem és az okleveleket tanúsító testület is megerősítette, de Ponta nem ismerte el a testület illetékességét, és egy másik, általa nevesített személyekből álló szakbizottság döntésére hivatkozva az óriási politikai botrány ellenére sem mondott le. Az ügyet a Cioloş-kormány rendelete tisztázta: megszüntették a Ponta által bevezetett kivételezést, feloszlatták az Országos Etikai Tanácsot – amelyre hivatkozva Ponta állította, hogy nem másolt –, és kimondta: a kérdésben csakis az ECOTOT ítélkezhet.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.