Kerek egy éve kísérték szülőfaluja temetőjébe szerettei, kollégái és tisztelői Kádár Gyula történész-tanárt, szerkesztőt, lapunk hűséges külső munkatársát. Élt 62 évet.
Mikós diákként jegyezte el magát a történelemmel, elődlapunk Újságíró az olvasó rovatában ment keresztül a tűzkeresztségen. Az illyefalvi vártemplom melletti sírhalmát két faragott fejfával jelöltette meg özvegye és osztálytársai. A gömbben végződő sírjel a nagyobb tudású embernek jár – mondta készítője, Balázs Antal faragóművész. (sikó)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.