Engedett a katolikus egyház

2016. november 22., kedd, Világfigyelő

Ferenc pápa véglegesen az összes római katolikus papra kiterjesztette tegnap a terhességmegszakításon átesett nők feloldozásának jogát, amely korábban csak a püspökök és a különleges gyóntatópapok kiváltsága volt.


A katolikus egyházfő az irgalmasság szentévének vasárnapi lezárulása után kiadott apostoli levélben tájékoztatott a változtatásról. A pápa az abortusz megbocsátását ideiglenesen már kiterjesztette az összes papra a tavaly december 8-án kezdődött és november 20-án véget ért különleges időszak idejére, de mostani bejelentésével végleg érvényben hagyta a rendelkezést. Ferenc pápa ugyanakkor elmondta: amilyen határozottan csak lehet, újra le akarja szögezni, hogy az „abortusz súlyos bűn, mivel egy ártatlan életnek vet véget”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 756
szavazógép
2016-11-22: Világfigyelő - :

Putyin normalizálná az amerikai kapcsolatokat

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint ő és Donald Trump megválasztott amerikai elnök egyaránt érdekelt a két ország kapcsolatainak javításában.
2016-11-22: Közélet - Fekete Réka:

Bizonytalanság az iskolaigazgatói kinevezések körül

Előre nem látható láncreakciót indít el a sikeresen versenyvizsgázó iskolaigazgatók és aligazgatók jövő év elejére várható kinevezése: akik katedrát hagynak ott, azokat helyettesíteni kell, ha ellenben vezetői tisztségből mennek vissza tanítani, jelenlegi helyettesítőiknek kell megoldani a helyzetét. Kiss Imre megyei főtanfelügyelő szerint mégsem ez lesz a legnehezebb, hanem megfelelő vezetőket találni oda, ahová senki nem jelentkezett, illetve a pályázó sikertelenül vizsgázott.