Kedvezőre fordult az elmúlt napokban az időjárás, így péntek délutántól használatba veheti a nagyközönség a sugásfürdői kis sípályát. A működtető Sepsi Rekreatív Részvénytársaság közlése szerint a hosszabb pálya megnyitása csak jövő év elejére várható, most arra figyelnek, hogy legalább az egyik használható legyen.
Mint arról beszámoltunk, az eredeti elképzelés szerint már múlt szombaton használatba kellett volna helyezni a pályát, viszont az időjárás többrendbeli enyhülése miatt a hóágyúkat nem tudták megfelelően működtetni, így végül a nyitás elhalasztása mellett döntöttek. A három napja beköszöntő igen hideg időjárás megtette hatását, a havazás sem maradt el, így már biztos, hogy hétvégén legalább a kisebb pálya használható lesz. A hivatalos megnyitóra holnap 15 órától kerül sor – tájékoztattak a társaság illetékesei. Ugyanők megerősítették, amit korábban Bodor Loránd, a társaság vezérigazgatója már elmondott: a hosszabb pályát csak a kisebbik megnyitása után kezdik előkészíteni, mivel szeretnék elkerülni azt a tavaly elkövetett hibát, hogy jó ideig egyik lesikló sem volt használható. Mivel az idei évből még nagyjából két hét van hátra, a nagypálya megnyitására csak január folyamán lehet számítani – tették hozzá.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.