Mint már beszámoltunk róla, eltűnt a korrupciós ügyei miatt hatósági felügyelet alá helyezett Sebastian Ghiţă médiamágnás, volt parlamenti képviselő. A belügyi hatóságok szerint nincs bizonyíték arra, hogy Ghiţă elhagyta volna az országot, de Romániában sem találják, márpedig közéleti szereplő és egy hírtelevízió tulajdonosa lévén bizonyára neki is feltűnt már, hogy keresik.
A legfelső bíróság tegnap néhány héttel előre hozta a fellebbviteli tárgyalást a Ghiţă ellen foganatosított kényszerintézkedések ügyében, de így is leghamarabb január 5-én születhet jogerős ítélet arról, hogy a vádlottnak joga van-e elhagyni az országot, vagy sem. Addig a korrupcióellenes ügyészség körözést sem adhat ki ellene, pedig Ghiţăt hétfő óta nem látták, már kedden is hiába idézték be az ügyészséghez, a rendőröknek sem sikerült előállítaniuk. Médiaértesülések szerint a volt képviselő hétfő este a Bukarest–Ploieşti főúton óránként kétszáz kilométeres sebességgel száguldva „lerázta” figyelőit. A rendőrök később megtalálták autóját ploieşti-i háza udvarán, Ghiţăt azonban hiába próbálták felhívni, telefonja ki volt kapcsolva. Az ügy pikantériáját növeli, hogy Ghiţă a titkosszolgálatokat felügyelő szakbizottság volt tagjaként hétfőn a Román Hírszerző Szolgálat vezetőivel szervezett „szokásos” év végi parlamenti találkozóról indult haza, mikor utoljára látták.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.