Visszaadja az Ezüstfenyő-díjat

2017. február 6., hétfő, Belföld

Visszaadja az RMDSZ-től korábban, 2011-ben kapott Ezüstfenyő-díjat Hegyeli Attila, a Moldvai Csángómagyarok Szövetségének volt oktatási programfelelőse. Az érintett ezt a Facebook közösségi portálon jelentette be.

 

Döntése indoklásaként arra hivatkozik, hogy az RMDSZ kitüntette Olosz Gergely „alapfokon korrupcióért elítélt Schweighofer-ügyvédet”, továbbá szerinte azért sem jár a helyes úton az RMDSZ, „mert a román kormány egészen elvetemült viselkedése miatt” a mi nevünkben kötött parlamenti támogatást feltétlenül vissza kellett volna vonni, és el kellett volna határolódnia a Szociáldemokrata Párt jelenlegi vezetésétől. „Kívánom, hogy az – amúgy számomra fontos – RMDSZ felismerje, közösségünknek hosszú távon akkor tesz jót, ha egyértelmű és világos jelét adja annak, hogy a romániai magyarság érdekeit, és nem a Schweighofer vagy a korrupt szociáldemokrata párti vezérek érdekeit képviseli, ennek még a gyanúját vagy látszatát is kerülni kell” – írja. (farcádi)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 753
szavazógép
2017-02-06: Világfigyelő - :

Keresik a megoldást a „pálinkázásra”

Fazekas Sándor, a budapesti kormány földművelésügyi miniszter lemondásra szólítja fel Piros Lászlót, a Magyar Pálinka Lovagrend vezetőjét. A Földművelésügyi Minisztérium (FM) pénteki közleménye szerint, míg az agrártárca keresi a megoldást a pálinka névhasználat Erdélyre való kiterjesztésére, addig Piros László névbitorlónak nevezve, feljelentéssel fenyegette a határon túli Erdélyi Pálinka Lovagrend tagjait.
 
2017-02-06: Közélet - :

Sepsiszentgyörgynek is fontos

A székelyeknek is fontos – az elmúlt napok tüntetéshullámához Székelyföld nagyobb városai is csatlakoztak, Sepsiszentgyörgyön szombat este nagyjából ugyanannyian, mintegy 200-an gyülekeztek a főtéren, hogy tiltakozzanak a büntető törvénykönyv sunyi módon történt módosítása ellen.