Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. október 22., szombat: Máról holnapra Októberi fogadalomAz idén új színnel gazdagodnak az október 23-i megemlékezések: az egyszerűsített magyar honosítást igénylők tömegei indulnak útnak a Kárpát-medencében, hogy az állampolgári eskütételt konzulátusokon, magyarországi testvértelepüléseken, legtöbbször rokoni, baráti vendégjárással egybekötve ünnepélyesebbé és emlékezetesebbé tegyék. Ekképpen a nemzeti tragédiába torkolló, tömeges kivégzésekkel megtorolt, börtönbüntetéssel sújtott, világméretű magyar exodust kiváltó 1956-os nemzeti tragédia nem csupán megemlékezés, hanem számunkra, akik erre a napra időzítettük az állampolgári eskületételt, bensőséges ünneppé minősül. És ez így van rendjén. A magyar forradalmat és szabadságharcot 1956 október-novemberében a kommunista világhatalom nemzetet és országot tipró bestiális beavatkozásával, hazai segédlettel brutálisan vérbe fojtotta, utána a résztvevők ellen irtóhadjáratot indított, közel fél évszázadra az országot és népét rabláncra fogták, de lám, a forradalom és szabadságharc eszméje néhány évtized után diadalra juttatta a nemzetegyesítés eszméjét. Ezért október 23-án nemcsak az emberi és anyagi áldozatokra, veszteségekre emlékezünk, hanem a magyar október diadalát is ünnepeljük. Nem hivatalos forrásból származó hírek szerint, főleg Erdélyből, de az utódállamokba szakadt többi nemzetrész soraiból is mintegy félezren utazunk az általunk legmagyarabb városnak titulált Hódmezővásárhelyre, hogy a Nagy Imre sétányon elmondhassuk az állampolgári fogadalmat. Hódmezővásárhely azért érdemelte ki tőlünk ezt a megtisztelő titulust, mert 2004 szégyenletes decembere után, mikor bennünket az 1956. negatív örökségét tovább éltető, nemzetietlen kormány le akart tépni a nemzet testéről, az alföldi nagyváros, lakosaival egyetértésben, felajánlotta a tiszteletbeli polgár státust, amelyet több mint húszezren igényeltünk. Ezután a hódmezővásárhelyi mozgalom országossá terebélyesedett, tartalommal és érzelmekkel töltődtek fel a testvértelepülési és testvérvárosi kapcsolatok. Ez is az ’56-os forradalom és szabadságharc hozadéka. Egy mozzanat annak a törekvésnek a diadalmaskodásából, amely visszájára fordította a Kárpát-medence magyarságának elpusztítására összpontosító önkényt. A "legmagyarabb város" a tiszteletbeli polgárság felajánlásával tulajdonképpen nevet adott és lelket lehelt abba a nemzetegyesítő törekvésbe, amely 1956-ban a Kárpát-medence magyarságának körében kibontakozott. Így válik ünnepléssé, az állampolgári fogadalomtételek napjává október 23., amelyen természetesen emlékezünk is, és elhelyezzük kegyeleti koszorúinkat a hősök és áldozatok emlékműveinél. Szerző: Sylvester LajosCikk megjelenítése: 902Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 10Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. október 22., szombat 05:38
zucu 667 hozzászólás Tisztelet és hódolat az `56-os áldozatoknak valamint a még élő hozzátartozóknak!!!Én is szivből lélekből veletek leszek Lajos, de sajnos egészségi állapotom nem engedi meg az utazást. Éljen a magyar szabadság, éljen és virágozzon minden magyar ember lelke és Isten adja ,hogy soha többé ne történjen meg az a mi 1956 oktober-novemberében történt!!!
ISTEN ÁLD MEG AMAGYART!!!!! 2011. október 22., szombat 09:24
rongyos 30 hozzászólás ámen Zucu!
2011. október 22., szombat 09:34
dinibacsi 4945 hozzászólás Akkor neki mertünk mertek menni a szovjet medvének,mi most nem merünk mukkanni a "mioritanak"hogy is van ez,5o év alatt annyit nem higulhatott a magyar virtus!
2011. október 22., szombat 10:33
Ferencz 2983 hozzászólás ".....a tiszteletbeli polgár státust, amelyet több mint húszezren igényeltünk..." Lélekmelegítő, felemelő élmény volt átvenni az "igazolványt", akárcsak a magyar állampolgárság iratait. Markó ezt nem értheti meg, számára fontosabb egy kirakat-funkció ebben a rohadt elnyomó államgépezetben.
2011. október 22., szombat 14:51
nonsens1 560 hozzászólás Akkor nekimertek menni az orosz medvének,mert votak vezetőik,akik nem vizet prédikáltak és bort ittak,hanem kimertek állni a tömegek élére.Sajnos,mi most nem merünk mukkanni az elnyomóink előtt,mert nincsenek olyan vezető egyéniségek mint abban az időben Magyarországon.A mi vezetőink nem törődtek,és nem törődnek most sem az erdélyi magyarság érdekeivel.Csupán egy dolog érdekli őket,harácsolni,vagyont növelni még amig lehet,hajlongani,kiszolgálni a bocskoros uraságokat.Sok talpnyaló.
2011. október 22., szombat 15:23
doboa61 1854 hozzászólás "Októberi fogadalom"
Ha mindez 1956-ban történhetett volna velünk, akkor most nem itt tartanánk. 2011. október 22., szombat 15:25
doboa61 1854 hozzászólás Akkor nekimertek menni az orosz medvének,mert votak vezetőik,
Ugyan már! Kik? A Gerő meg a hazaáruló Kádár-Apró Dögei és tettestársaik? Nem. A nemzet kitermeli a maga vezetőit minden korban. Ez történik most is. Csak kellett hozzá 20 év.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
hillsnail - 09:12 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
hillsnail - 09:10 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
Ferencz - 07:42 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
leopold - 07:15 Bukaresti tisztséget kapott Obreja
Ferencz - 07:04 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||