Borókabogyós fűszervaj, alszegi pogácsa, spenótos palacsinta telemeás-paradicsomos töltelékkel, krémes köménymagleves füstölt szalonnás tojásrántottával és pirítóssal, ropogós fogasfilé murokpürével, zöldpetrezselymes babbal, abált marhacomb tormás krumplipürével és végül mákostészta fehér csokoládéval, konyakos meggyhabbal és grillázstorta – ezt a menűsort készítette el a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Szakközépiskola és a csíkszeredai Joannes Kájoni Szakközépiskola vegyes csapata a Schnitta Sámuel Országos Szakmai Emlékverseny március közepén Veszprémben tartott döntőjén, amellyel a két székelyföldi szakács-, egy cukrász- és két pincértanonc a negyedik helyezést érdemelte ki.
A neves éttermi szakemberről, Schnitta Sámuelről elnevezett vetélkedőt negyedik alkalommal szervezte meg a Schnitta Sámuel Magyar Éttermi Kultúráért Egyesület a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetséggel partnerségben, amelynek célja az éttermi kultúra és az ágazati szakképzés népszerűsítése, valamint Schnitta Sámuel emlékének ápolása, aki a II. világháború után a budapesti Margitszigeti Nagyszálló éttermi munkáját irányította, az 1958-as Brüsszeli Világkiállítás magyar éttermét vezette, szakmai hatása révén valóságos nemzetközi éttermi iskolát teremtett.
A Schnitta-vetélkedőn első alkalommal vehettek részt határon túli versenyzők. A tavaly tavasszal tartott első fordulóba Székelyföldről hét csapat nevezett be, a decemberi hazai döntőben két sepsiszentgyörgyi és egy csíkszeredai csapat mérkőzött meg, a Kárpát-medencei döntőre a zsűri egy vegyes csapatot juttatott tovább, amelyben Kész Eszter, Varga Balázs Hunor és Kovács Szabolcs a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Szakközépiskolát, Kósa Klára és Bors Krisztina a csíkszeredai Joannes Kájoni Szakközépiskolát képviselte. A székelyföldi csapat a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola színeiben nevezett be a versenyre, a diákok felkészülését Kovács Gábor Áron, a Kastély vendéglő séfje irányította.
A veszprémi döntőn a versenyzők szakmai intelligenciatotót töltöttek ki, idegen nyelvi kommunikációból vizsgáztak, a gyakorlati próbán pedig az értékelő bizottság pontozta az ételek elkészítését, felszolgálását, a tálalást, a koktélok keverését, a pezsgőtöltést, díszítést, a menükártya elkészítését. A fődíjat a soproni csapat nyerte, második a veszprémi, harmadik a miskolci alakulat volt.