Labdarúgás, Európa-liga Atlético Madrid–Marseille döntőt rendeznek

2018. május 5., szombat, Sport

Az Atlético Madrid az idegenbeli döntetlen után a csütörtöki visszavágón Diego Costa góljával legyőzte az Arsenal csapatát az Európa-liga elődöntőjében, így a spanyol gárda nyolc év alatt ötödik nemzetközi kupadöntőjében léphet pályára. A Salzburg–Olympique Marseille mérkő­zésen hosszabbításra volt szükség, de végül a francia együttes jutott a fináléba.

  • Fotó: Reuters
    Fotó: Reuters

Az idény végén távozó Arséne Wenger pályafutása 250. európai kupamérkőzésén ült vezetőedzőként az angol csapat kispadján. Az Arsenal az első félidőben egyszer sem találta el a kaput, a madridiak is csak egyszer, de abból gól lett: Diego Costa a ráadásban talált a hálóba. A szünet után sokkal több lehetőségük volt a spanyoloknak, és bár újabb gól nem született, az egygólos győzelem a 2010-ben és 2012-ben EL-győztes Atlético továbbjutását jelentette.

Az Olympique Marseille kétgólos előny birtokában lépett pályára Salzburgban, de az osztrák együttes a második félidőben ledolgozta hátrányát Amadou Haidara találatának és Bouna Sarr öngóljának köszönhetően, így hosszabbításra volt szükség. A francia csapat a portugál Rolando 116. percben szerzett góljával kiharcolta a továbbjutást. A döntőt május 16-án Lyonban rendezik.

Eredmények, elődöntő, visszavágók: Atlético Madrid–Arsenal 1–0 (gólszerző: D. Costa 45 + 2./összesítésben: 2–1), RB Salzburg–Olympique Marseille 2–1 (gólszerzők: Haidara 53., Sarr 65. – öngól, illetve Rolando 116./összesítésben: 3–2). (miska)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 756
szavazógép
2018-05-05: Mi, hol, mikor? - :

Elhalálozás

Részvét
A Kovászna Megyei Gyógyszerészkamara őszinte részvétét fejezi ki Dukrét Eszter gyógyszerésznőnek és családjának lányuk elhunyta miatt érzett fájdalmában.
170518
2018-05-05: Magazin - Matekovics János Zoltán:

Akik csodát alkotnak (Művészetisek hangversenye a Krisztus király-templomban )

Hat ifjúsági együttes lépett fel csütörtök este a Krisztus király-templomban azon a hagyományos évadzáró komolyzenei hangversenyen, amelyen a Plugor Sándor Művészeti Líceum ifjú zenei reménységei bizonyíthattak. Elnézve az ifjú előadókat, megállapíthatjuk, hogy sajátos kóruskultúra és komolyzenei műveltség jellemzi Sepsiszentgyörgyöt, és a jelek szerint lesz is, aki továbbvigye ezt.