68 házkutatást végzett a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság tegnap az ország összes megyéjében, illetve Bukarestben olyan orvosoknál, akiket azzal gyanúsítanak, hogy fiktív beszerzések megtérítését kérték egyes cégek számára.
Az okozott kár mintegy tízmillió lej, a vádpontok között csalás, hamisítás, bűnszervezet létrehozása, hivatali visszaélés és informatikai csalás is szerepel. Az ügyészek szerint 2013-ban több Maros és más megyei háziorvos, szakorvos és asszisztens rendszeresen fiktív beutalókat, recepteket, regisztereket állított ki. Például azt, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár olyan húgyúti katéterek árát térítse meg két marosvásárhelyi cégnek, amelyekre a betegeknek nem volt szükségük. A cégek – egyikük a Digi 24 hírtelevízió szerint Frunda György volt RMDSZ-es szenátor tulajdona – papíron az ország minden részébe szállították a katétereket, a valóságban azonban felnőttpelenkákat forgalmaztak, amelyekre a betegeknek valóban szükségük volt, de amelyek árát a biztosító nem állta. Az ügyészek kezdetnek 50 személyt hallgatnak ki Marosvásárhelyen.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.