Ha valaki fogyni akar, vagy szeretne továbbra is karcsú maradni, egyen szénhidrátban és fehérjében dús, nagy reggelit, majd folytassa a napot kevés szénhidrátot és kalóriát tartalmazó ételekkel. Az endokrinológusok amerikai kongresszusán ismertette vizsgálatának eredményeit a kérdés egyik venezuelai szakértője.
A kutatók 94 elhízott, keveset mozgó hölgyet vizsgáltak. Véletlenszerű beosztás szerint a csoport fele az általuk kidolgozott, sok fehérjét és szénhidrátot tartalmazó reggelit ette, a másik csoport pedig csak kevés szénhidrátot kapott reggelire. A ,,nagy reggelit" 48 hölgy ette, s naponta összesen 1240 kalóriát fogyasztott, benne kevesebb zsiradékot, mint a másik csoport, de több szénhidrátot és fehérjét. Reggelijük 610 kalóriának felelt meg, ám ebédre már kevesebbet kaptak, 395 kalóriát, végül a legszerényebb étkezés (235 kalória) a vacsora volt.
A szénhidrátszegény koszton lévők kevesebb kalóriát kaptak, tehát jobban kellett volna fogyniuk. Nekik a reggeli volt a legszegényebb étkezés: 290 kalória, minimális kenyérféle, gyümölcs, tojás vagy hús.
Négy hónap után a két csoport csak abban különbözött, hogy a szénhidrátszegény étrenden lévők átlag 13 kilót fogytak, a nagy reggelit evők pedig csak 11 kilóval lettek könnyebbek. Az idő előrehaladása azonban alaposan megváltoztatta a helyzetet. Nyolc hónap után a kevés szénhidrátot fogyasztók átlagosan nyolc kilót visszahíztak, miközben a napjukat gazdag reggelivel kezdő hölgyek tovább fogytak, átlagosan hét újabb kilót adtak le. Végül a bőségesen reggelizők testsúlyuknak csaknem 21 százalékát elvesztették, míg a szénhidrátszegény koszton lévők csak átlag 4,5 százalékot. A napjukat nagy reggelivel kezdők ritkán voltak éhesek ebédidőben, és nem kívántak szénhidrátot nassolni napközben sem. (MTI)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.