Női kosárlabda, Nemzeti LigaMagabiztos siker

2018. december 10., hétfő, Sport

Sérülések miatt „tartalékos” Sepsi-SIC vasárnap magabiztos játékkal 77–56-ra nyert a Kolozsvári U együttese ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga A-értékcsoportjának 9. fordulójában. Zoran Mikes tanítványainak ez volt az egymás után kilencedik bajnoki sikerük, s hibátlan mérleggel továbbra is vezetik a tabellát. A zöld-fehérek csütörtökön az Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában a török Orman Genclik együttesét fogadják, míg a hazai pontvadászatban következő meccsük a Szatmárnémeti VSK ellen lesz.

• Fotó: Henning János
    Fotó: Henning János

A mérkőzés első kosarát Ioana Ghizilă szerezte, amire a nyeretlen és sereghajtó kolozsváriak Aleksandra Begenišić révén válaszoltak (3–2). Innen azonban már egyoldalúvá volt az összecsapás, hiszen a szentgyörgyiek támadásról támadásra növelték előnyüket. Az első negyed felénél 10–5 volt az állás, a továbbiakban pedig a vendégeknek sikerült felzárkózniuk 10–8-ra, majd 18–15-re. A hajrában két szentgyörgyi támadás is kimaradt, ám Annemarie Gödri-Părău duplájával 20–15-tel vezetett a bajnoki címvédő. A második tíz percet is a hazai csapat irányította, amely ötpontos különbséggel nyerte meg a negyedet, és Zoran Mikes tanítványai plusz 10 ponttal vonultak szünetre.

A térfélcserét követően nem sokat változott a játék képe, a lányaink kezükben tartották a mérkőzést, és a harmadik negyed féltávjánál, a 25. percben 51–38-as állás volt olvasható az eredményjelzőtáblán. A 27. percben Kovács Renáta duplájával már 21 ponttal vezetett a Sepsi-SIC (59–38), s innen már nem volt kérdés a győztes kiléte. Az összecsapás zárószakasza 62–45-ös állásról indult, s a küzdelem a vártánál kiegyensúlyozottabb volt. A 35. percben Peyton Alexis Whitted büntetőből 68–49-re módosította az eredményt, majd Ghizilă kétpontosával ismét 21 pont volt a két csapat közötti különbség. A hajrában felváltva potyogtak a kosarak, a mérkőzést pedig Ghizilă triplája zárta (77–56).

A találkozó legjobbja a zöld-fehérek játékosa, Kristina Higgins lett, aki újfent dupla-duplával zárt. A SIC amerikai légiósa 18 ponttal és 12 lepattanóval járult hozzá csapata sikeréhez, de rajta kívül Ghizilă, Whitted és Kovács is tíz pont fölé jutott. A vendégeknél a 17 pontot szóró Arlesia Norrell Morse jeleskedett. A kolozsváriak háromszéki játékosa, Biszak Boglárka 10 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt szerzett egy pontot és volt három leszedett labdája.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, A-értékcsoport 9. forduló: Sepsi-SIC–Kolozsvári U 77–56 (20–15, 21–16, 21–14, 15–11). Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 700 néző. Vezette: Mihai Săndulache, Lavinia Gheorghe, Alexandru Nicolae. Sepsi-SIC: Sipos 6/6, Gödri-Părău 9, Ghizilă 15/12, Higgins 18, Whitted 12–Nagy, Jankó, Kovács 11/3, Demeter 2, Solopova, Slamova, Allen 4. Edző: Zoran Mikes. Kolozsvári U: Părău 11/3, Morse 17/9, Napier 13/3, Begenisic 6, Orban 4–Bot, Biszak 1, Ciciovan, Irimieș, Cenean 1, Sfârlea 3/3. Edző: Carmin Artemie Popa.